maria1991
01.02.12,19:29
Dobrý večer! Potrebujem poradiť. Na úrade práce som registrovaná od septembra, nedarí sa mi nájsť si prác a tak som chcela ísť na absolventskú prax. Lenže na úrade mi žiadnu neponúkli, nemajú žiadne ponuky tak mám čakať alebo si hľadať sama. Možno to vyznie ako blbá otázka ale ako si hľadať miesto na absolventskú prax? Mám posielať žiadosť alebo mám chodiť osobne po úradoch, firmách? Kde je šanca, že ma prijmú?...radšej by som pracovala normálne ale keď nemám inú možnosť :(. ďakujem za každú radu
arizona
01.02.12,18:33
maria1991
02.02.12,09:41
áno, tak som to skúšala, ale nie som z BA ani z KE, takže ponuky na nete nenájdem.
Xanti
02.02.12,11:40
Maria1991,
naštuduj si čo to vlastne absolventská prax je, aké má z toho firma výhody..
- pracovníka, ktorého neplatí
- pracovníka, ktorý jej pomôže s agendou a pomocnými prácami
atď.
Nájdi si na tom čo najviac pozitív, ktoré musíš odprezentovať potom potencionálnym zamestnávateľom. Mnoho zamestnávateľov má obavy prijať niekoho na absolventskú prax, nakoľko to vyžaduje pár úkonov.
Prezri si žiadosť na stránke UP aby si vedela zamestnávateľa upokojiť, že to nie je zložité vybaviť.
A ešte ti odporúčam, aby si si pozrela na internete v zoznamoch dlžníkov na SP a ZP firmu, kde sa chceš ísť informovať o absolventskej praxi. Nakoľko ak ich nájdeš v zozname, tak je zbytočné tam chodiť. Im UP neschváli absolventa lebo dlhujú peniaze štátu.

Tak príprava je urobená ešte si napíš životopis, narob kopie a začni obchádzať firmy vo svojom okolí. Držím palec.
dada1212
02.02.12,12:03
neviem ako to u teba ponáhľa a skade si, ja nie som z Bratislavy alebo Košíc a aj tak je tu väčšinou dosť ponúk. takže sa spýtaj aj priamo na úrade, že či časom niečo bude, napríklad vo veľkom využívajú absolventskú prax štátne inštitúcie ako súdy, sociálna poisťovňa, okresné úrady, samosprávne kraje, daňové úrady atd. tam je na praxi vždy niekoľko absolventov a vždy berú nových, takže by možno stačilo počkať nejaký mesiac kým niekomu skončí prax.
teda ak by si vlastne mohla robiť v administratíve. akú školu máš vlastne ukončenú? lebo tie ponuky sú väčšinou z administratívy a prax musí byť v odbore, takže také práce nemúžeš robiť ak máš napríklad odbor čašník, strednú zdravotnú a podobne...
ak si mimo administratívy, tak potom len chodiť po firmách a pýtať sa...
jajax
04.03.12,08:56
Asi to sem celkom nepatrí,ale neviem kam by som to zaradila.My máme ten problém že syn si našiel firmu ktorá by ho chcela na absolventskú prax s výhľadom budúceho zamestnania.A pracoval by vo svojom odbore.Nakoľko v decembri neboli peniaze tak ho zatiaľ zobrali na brigádu.Firma má od decembra žiadosť,ale nechcú im to stále povoliť.Teraz synovi úrad práce ponúkol prax úplne inde mimo jeho odbor s tým že ak to odmietne nemá už na absolventskú prax nárok.Neviete niekto poradiť či sa s tým dá niečo robiť.Ďakujem.