Mirec162
02.02.12,02:14
Dobry den, chcel by som sa opytat ako to je z kontrolou ked som na PN, uz budu 4 mesiace co nemozem chodit do prace a ked by mi prisla kontrola a nebol by som doma prisiel by som o marodku a musel by som vratit aj peniaze za tie 4 mesiace? a mohol by my dat zamestnavatel vypoved preto lebo som nebol doma? ako to vlasne je s tou PN?


za odpoved dakujem
Tweety
02.02.12,05:43
Dobry den, chcel by som sa opytat ako to je z kontrolou ked som na PN, uz budu 4 mesiace co nemozem chodit do prace a ked by mi prisla kontrola a nebol by som doma prisiel by som o marodku a musel by som vratit aj peniaze za tie 4 mesiace? a mohol by my dat zamestnavatel vypoved preto lebo som nebol doma? ako to vlasne je s tou PN?


za odpoved dakujem Ak máš vychádzky, v ten vymedzený čas môžeš ísť von, ale inak nie, musíš dodržiavať liečebný režim. Ak príde kontrola a nebudeš doma(mimo času vychádzky) budeš mať porušenie lieč. režimu s tým, že od toho dňa nebudú vyplácať nemocenské.
Mirec162
02.02.12,13:16
ale nebudem musiat vracat ziadne peniaze?
Tweety
02.02.12,13:20
ale nebudem musiat vracat ziadne peniaze? Takto, pozri sem: Príjemca dávky je povinný vrátiť nemocenské alebo jeho časť odo dňa, od ktorého mu nepatrilo alebo nepatrilo v poskytovanej sume, ak


si nesplnil povinnosť uloženú zákonom (napr. nepreukázal rozhodujúce skutočnosti)
prijímal dávku alebo jej časť, hoci vedel alebo mal z okolností predpokladať, že sa vyplatila neprávom alebo vo vyššej sume, ako patrila (napr. nemocenské mu pobočka vyplatila z vyššieho denného vymeriavacieho základu, ako bol uvedený v rozhodnutí o priznaní nemocenského) alebo
vedome spôsobil, že sa nemocenské alebo jeho časť vyplatilo neprávom alebo vo vyššej sume ako patrilo (napr. neoznámil, že bol právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin, pri ktorom vznikla dočasná pracovná neschopnosť, neoznámil pobočke, že je nemocensky poistený aj podľa právnych predpisov niektorého z členských štátov EÚ atď.)
Mirec162
02.02.12,15:29
dakujem za pomoc :)