ivullina
02.02.12,08:58
Dobrý deň,

prosím o radu, účtujem v jednoduchom účtovníctve neziskovú organizáciu. Rozdiel medzi nákladmi a tržbami mám + 3.400 €, podáva sa daňové priznanie a aké doklady sa podávajú na DÚ?

vopred ďakujem za radu
renataj
03.02.12,12:23
neziskovka ak popri činnosti nepodniká,tak podáva nulové DP.
upchpp
04.02.12,14:43
Ahojte, ak OZ má nulovú daň, musí teda podať daňové priznanie?

A treba k daňovému priznaniu PO priložiť aj toto :
výkaz o príjmoch a výdavkoch
výkaz o majetku a záväzkoch ?
resp. ešte niečo treba doložiť?
Wanda9
07.02.12,07:16
Ahoj,
Pokiaľ viem, OZ nepodáva daňové priznanie, ak má iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane ( dary a 2%), príjmy, z ktorých sa daň vyberá zrážkou podľa § 43 Zákona o dani z príjmov, a príjmy oslobodené od dane podľa § 13 ods. 2 písm. b) - to sú členské príspevky.
Či už daňové priznanie podávaš alebo nie, musíš na DÚ poslať dvojmo výkazy zo závierky a ja posielam aj také zdôvodnenie, prečo nepredkladáme priznanie ( že máme iba príjmy - viď vyššie).
Prajem pekný deň
papulisko
08.02.12,08:46
Ahoj, chcel by som sa iba uistiť ohľadom účtovníctva OZ. Účtujem OZ - združenie právnických osôb, ktoré funguje na báze členských príspevkov. A tu mám otázku, členské príspevky slúžia na zabezpečenie hlavnej činnosti, z toho mi vyplýva, že sú od dane oslobodené. Je to tak ? Ale čo v prípade, že tieto členské príspevky nie sú do konca roka vyčerpané, resp. minuté. Zostáva mi tam rozdiel medzi výnosmi (príjmy z členského) a nákladmi (výdavky na zabezpečenie činnosti). Musí sa z tohoto rozdielu platiť daň ? Na seminári mi bolo povedané, že v prípade, že sú u OZ len príjmy z členských príspevkov, daňové priznanie sa podávať musí, ale o dani z nevyčerpaných členských príspevkov nič nehovorili. Alebo sa to urobí tak, že všetký príjmy z členského sa vyjmú ako oslobodené a všetky výdaje sa tak isto vyjmú ako oslobodené a tým pádom mi daňový základ vyjde 0 ? Ďakujem za odpovede.
papulisko
08.02.12,09:13
Ešte doplnenie mojej otázky, dá sa to prípadne urobiť tak, že nevyčerpané členské príspevky časovo rozlíšim a použijem až v budúcom roku a tým pádom nie je problém so zdaňovaním. Bolo by to takto správne ?
Valinka7758
08.03.12,12:03
prosím Vás, je nutné výkazy poslať aj nulové ? združenie vzniklo len na konci roka, výkazy by boli úplne nulové ...a dvojmo?
Valinka7758
08.03.12,13:37
nikto?? prosím vás