misomiso
02.02.12,10:08
Toto mame uz co za vladu? Ja som sice pravicovy volic, ale takyto amaterizmus by som necakal ani v skolskom parlamente.

Totalna bezradnost, absolutne nevedia, co maju robit.

Najprv zaviedli odvody z prenajmu, ked vsetkych prehnali na poistovnu na registraciu, tak to po mesiaci zrusili. Potom ze podoja umelcov, zivnistnikov, ale nasledne hned ze - aha pardon, asi to nebolo mudre.

Teraz toto http://spravy.pravda.sk/poslanci-vynulovali-spotrebnu-dan-na-ovocne-vina-i-medovinu-pl9-/sk_ekonomika.asp?c=A120201_122947_sk_ekonomika_p01 schvalili dan na cuco, po mesiaci to zrusili pre odpor verejnosti.

No uprimne - mne je uplne jedno, ci bude alebo nebude zvysena dan na cuco. Jednak ho nepijem, a ked dostanem neodolatelnu chut, tak viem zaplatit aj patnasobnu dan, aku schvalili. V celej tejto debate o dani na cuco maju samozrejme obe strany svoje rozumne argumenty. Teda v normanlom state sa da priklonit bud na jednu alebo druhu stranu, schvalit prislusny zakon a ta druha strana bude mat jenoducho smolu.

Ale taketo "skusanie" ze kto sa necha pocecat, alebo kto si to nevsimne, a potom ak si vsimne, tak pardon, tak to zrusime... No to je parada.

Cize staci vyvinut dostatocny tlak, a hned po mesiaci je vsetko po starom. Teda predpokladm, ze ak by ucitelia teraz naozaj zastrajkovali a neprisli do skoly (nesledkom coho by rodicia nemali kde dat deti) tak by im vlada hned pridala a ubrala by zasa zdravotnikom. Takto by vlada ziskala nejake dva mesiace, pokym by lekarske odbory zorganizovali dalsi strajk. Potom by naspat pridali lekarom a zobrali by poziarnikom a policajtom.... Nasledne, keby museli znova pridat policajtom by znova zobrali ucitelom, a ak by to vhodne nacasovali na zaciatok prazdnin, tak by ziskali opat dva mesiace casu...

No to sa mi snad iba sniva. My tu platime ministrov a poslancov na to, aby pripravovali a schvalovali zakony, ktore sa po mesiaci musia rusit. Tak ak som raz politikom a som presvedceny, ze nieco ma byt zdanene, tak to bude zdanene aj keby neviem co, a ak som sa pomylil a nemalo to byt zdanene, tak nemem co robit na svojom mieste....
lubko6394
02.02.12,09:20
A na Registratúrny poriadok a Pracovnú zdravotnú službu si zabudol ?
misomiso
02.02.12,09:22
Apropos - ked uz je tu vedla tema o registracnych pokladniciach - maloobchodnici su si asi sami na vine, ze to musia teraz riesit a platit, keby vyvinuli dostatocny tlak, tak by to parlament okamzite zrusil.....

Nastasie mna sa to netyka, ani cuco nepijem, ani maloobchod nemam, iba tych poslancov musim platit...
marleau
02.02.12,09:34
Keby sa chcela naštartovať ekonomika,tak už beží na plno.MikLOŽovi nejde o rast ekonomiky,ale rast príjmov do štátnej pokladne.Toto je jasný signál,že im ide o zotročenie národa na generácie dopredu.
sisima
02.02.12,11:59
tlak maloobchodníkov je nič oproti lobby a províziám od jednej firmy s registračkami...