vybka
02.02.12,10:35
Zamestnávateľ nám poskytol vlastné stravné lístky (vytlačené na tlačiarni) s tým, že ich môžeme použiť iba v jeho zariadeniach (CUPIKA - cukráreň - pizzeria - kaviareň), ktoré sú iba 3 v meste a kde sa predáva pizza, zákusky a obmedzený sortiment hotového jedla (údené koleno, rebierka a pod.) Tieto zariadenia sa nachádzajú mimo nášho pracoviska i bydliska. Má na toto právo?

Ďakujem za odpoveď
kopretinka
02.02.12,10:40
posúvam.......
Tweety
02.02.12,10:46
Čo posúvaš?
Jarka 1
02.02.12,11:07
Aj mňa zaujíma, či je to v poriadku. Veď takto by som mohla každý deň obedovať len zákusky a pizzu.
Tweety
02.02.12,11:09
Aj mňa zaujíma, či je to v poriadku. Veď takto by som mohla každý deň obedovať len zákusky a pizzu. Nie, ešte aj údené kolená,rebrá, možno nejakú držkovú... Ja si myslím, že ak nemá povolenie na emisiu SL, tak toto neobstojí.
kopretinka
02.02.12,11:10
Čo posúvaš?
túto tému predsa,lebo ma to zaujíma
mimosin
03.02.12,17:19
Nedá sa jednoznačne odpovedať, nakoľko nemáme/te dostatok informácii napr. či predmetom činnosti Vášho zamestnávateľa je aj poskytovanie stravovacích služieb, atď.
Ale pri uvedenom spôsobe zabezpečenia stravovania vlastných zamestnancov, zamestnávateľ nedodržuje ust. ZP § 152 ods.1, ods. 2. /, ako aj § 91 ods. (4) Prestávky na odpočinok a jedenie sa neposkytujú na začiatku a konci zmeny. Nárok na poskytnutie stravy má zamestnanec, ktorý v rámci pracovnej zmeny vykonáva prácu viac ako štyri hodiny.

Pre objektívne posúdenie, odporúčam napísať podnet na Inšpektorát práce v kraji, kde má sídlo zamestnávateľ, ktorého stanovisko bude pre vášho zamestnávateľa záväzné.
V podnete uveďte , že zamestnávateľom vydané stravné lístky sú platné len u neho - teda ste nútení ako zamestnanci stravovať sa len v jeho zariadeniach, ktoré sú vzdialené od pracoviska a mimo bydliska, čo nie je možné fyzicky zvládnuť.
Iniciatívni by mali byť najma zástupcovia zamestnancov, ak u Vás pôsobia.