Tana333
02.02.12,11:42
Dobrý deň,

prosila by som o pomoc. Mám investora, ktorý chce investovať hotovosť do môjho podnikania, ale pred prijatím peňazí, by som s ním chcela podpísať zmluvu. Ak by ste mi niekto mohli poslať vzor alebo napísať potrebné náležitosti budem veľmi vďačná.
Mária27
02.02.12,19:32
Čo sleduje vložením peňazí? Chce byť spoločníkom, tichým ... Akú máš formu podnikania?
Tana333
03.02.12,20:48
Má voľné financie, ktoré chce zhodnotiť, nechce byť spoločníkom ani nič podobné. Zmluvne chcem zabezpečiť, výšku investície, dobu na 12 mesiacov a výšku garantovaného minimálneho výnosu.
mattto
03.02.12,20:53
Má voľné financie, ktoré chce zhodnotiť, nechce byť spoločníkom ani nič podobné. Zmluvne chcem zabezpečiť, výšku investície, dobu na 12 mesiacov a výšku garantovaného minimálneho výnosu.

nechce majetkový podiel, podiel na riadení, tichému spoločníkovi nemôžeš zmluvne garantovať minimálny výnos... Jediná možnosť, čo ma napadá, je obyčajná zmluva o pôžičke na dobu určitú s presne vypočítaným úrokom. Ty peniaze použiješ na podnikanie a zhodnotíš ich, ale to je už v podstate jedno
Tana333
06.02.12,21:07
nechce majetkový podiel, podiel na riadení, tichému spoločníkovi nemôžeš zmluvne garantovať minimálny výnos... Jediná možnosť, čo ma napadá, je obyčajná zmluva o pôžičke na dobu určitú s presne vypočítaným úrokom. Ty peniaze použiješ na podnikanie a zhodnotíš ich, ale to je už v podstate jedno

áno aj ja som nad niečím takým začala uvažovať, ďakujem
melli
08.03.13,07:22
keď si ujasníš akú z,luvu, skús si pozrieť vzory zmlúv (http://www.epi.sk/Obchodny-vestnik/Default.aspx) na prelinku, je ich tam celkom dosť snáď nájdeš tú správnu.