blaguss
02.02.12,13:58
Dobry den, moze byt toto pravda?
Minule som hladala na nejakom portali, ci je volna jedna domena. Naslo mi, ze nie je....a niekde som sa docitala, ze sa da zistit, kto ju vlastni. Ak som sa na stranku dtej firmy dostala. Potom som si dala vyhladat iny nazov domeny, ktoru som si vymyslela ako nahradu. Ta bola volna, ale som si ju nezaregistrovala. Po case som si zadala ten nazov znova, ci je volna a uz volna nebola a presmerovalo ma na tu spominanu firmu. Mam pocit, ze je mozne, ze sa to da sledovat (ked zadavate nazov na overenei domeny, ci je volna), o ake nazvy je zaujem, odkupia to a potom vas donuti si to od neho kupit, ak to velmi chcete....Pripominam, ze to bol nahodne vymysleny nazov a dost narychlo.
Co vy na to?
Dakujem.
trisestri
02.02.12,13:00
mozne to je,neraz aj vychytene znacky si zaregistrovali tzv domenoy spekulanti
blaguss
02.02.12,13:03
no sila
blavaciko
02.02.12,15:53
ak si chcete objednat domenu vacsina ludi vyuziva sluzby niektoreho z registratorov, kedze nemaju vlastnu zmluvu s SK-NIC.
takze vy pridete na stranku nejakej firmy, tam si date vyhladat ci je domena volna a ukaze vam ze je...
ak si ju nezaregistrujete, tejto firme nic nebrani kontrolovat co ste hladali a pripadne danu domenu registrovat, ak sa jej zda vhodna...
agromaster
25.08.12,14:32
samozrejme je to mozne, ludia co sa zivia domenovym flippingom maju na to specialne softy. jeden cas bola dokonca podozriva z tejtro cinnosti aj znama americka stranka godaddy
RSKK
19.10.12,23:27
preto odporúčam sledovať kto vlastní doménu alebo či je voľná ( tzv. WHOIS) priamo cez Slovenského národného registrátora http://whois.sk-nic.sk/index.jsp a nie cez jednotlivých predajcov domén a hostingov alebo zmluvných partnerov.