anushka
02.02.12,14:11
ahojte,
po preštudovaní tém ohľadom registračnej pokladnice by som sa chcela uistiť, či som pochopila problematiku správne. Povinnosti kúpiť registračnú pokladnicu sa dá vyhnúť, ak všetky príjmy budú realizované bezhotovostne, teda cez účet (keďže ide o firmu, ktorá má len 2-3 príjmy mesačne). Avšak účet musí byť podnikateľský. Výdavky sa teda môžu účtovať prostredníctvom VPD, iba príjmy a inkasá faktúr sa už nesmú účtovať cez príjmové pokladničné doklady. Ak mi niečo ušlo alebo je niečo nesprávne, poprosím o opravu a radu.
Vďaka za váš čas :)
Zita5
02.02.12,13:19
ahojte,
po preštudovaní tém ohľadom registračnej pokladnice by som sa chcela uistiť, či som pochopila problematiku správne.


1)Povinnosti kúpiť registračnú pokladnicu sa dá vyhnúť, ak všetky príjmy budú realizované bezhotovostne, teda cez účet (keďže ide o firmu, ktorá má len 2-3 príjmy mesačne).

2)Avšak účet musí byť podnikateľský.

3)Výdavky sa teda môžu účtovať prostredníctvom VPD, iba príjmy a inkasá faktúr sa už nesmú účtovať cez príjmové pokladničné doklady. Ak mi niečo ušlo alebo je niečo nesprávne, poprosím o opravu a radu.
Vďaka za váš čas :)

1) áno, pokiaľ ste povinní používať zo zákona ERP

2) Môže byť aj súkromný , na názve nezáleží, podstatou je, že sa používa na podnikateľské účely a je nahlásený na DU

3) VPD - áno, PPD nie - pokiaľ ste povinní používať zo zákona ERP