alison22
02.02.12,14:31
Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, či je možné zamestnancom bez podielu na základom imaní sro vyplácať len podiely na zisku raz ročne (samozrejme, že s tým súhlasia). Už som si prečítala všelijaké zákony, ale nikde som nenašla presne vymedzené, či je nevyhnutné vyplácať mzdu raz mesačne alebo sa to dá aj raz ročne. :mad:

Ďakujem za pomoc.
Tweety
02.02.12,13:32
Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, či je možné zamestnancom bez podielu na základom imaní sro vyplácať len podiely na zisku raz ročne (samozrejme, že s tým súhlasia). Už som si prečítala všelijaké zákony, ale nikde som nenašla presne vymedzené, či je nevyhnutné vyplácať mzdu raz mesačne alebo sa to dá aj raz ročne. :mad:

Ďakujem za pomoc. Áno, dá sa to. Ale o tom rozhoduje VZ.
ivka70
02.02.12,13:43
Ak su zamestnanci, musia mat aspon minimalnu mzdu kazdy mesiac.
Nemozes ich vyplatit len raz za rok podielmi.
Ak teda si myslela tu otazku takto .....
alison22
02.02.12,13:46
no tak teraz neviem. su to zamestnanci, nie su sucastou statutarneho organu ani nicoho, proste len zamestnanci. tak mesacne ci rocne?
Tweety
02.02.12,13:48
no tak teraz neviem. su to zamestnanci, nie su sucastou statutarneho organu ani nicoho, proste len zamestnanci. tak mesacne ci rocne? Ak sú zamestnancami s pravidelnou mesačnou mzdou( čo musia byť), tak je jedno, ako sa vyplatia, môžu aj ročne. Ivka to určite myslela tak, že celý rok nemajú mzdu, len raz ročne podiely, či? Ale to si ani neviem prestaviť, bolo by to v rozpore so ZP.
alison22
02.02.12,13:52
moja chyba, asi sa zle vyjadrujem. takze kazdy zamestnanec MUSI dostavat mesacne mzdu (aspon minimalnu) a okrem toho MOZE aj podiely na zisku, tak? neda sa to len s podielmi?
Tweety
02.02.12,13:53
moja chyba, asi sa zle vyjadrujem. takze kazdy zamestnanec MUSI dostavat mesacne mzdu (aspon minimalnu) a okrem toho MOZE aj podiely na zisku, tak? Tak. neda sa to len s podielmi? No veru nedá.
alison22
02.02.12,13:55
len pre zaujimavost v ktorom zakone sa to pise? nie ze by som vam neverila, ale ked uz tolko citam posledne dni ...
Tweety
02.02.12,13:56
len pre zaujimavost v ktorom zakone sa to pise? nie ze by som vam neverila, ale ked uz tolko citam posledne dni ... Pozri si ZP.
§ 43

(1) V pracovnej zmluve je zamestnávateľ povinný so zamestnancom dohodnúť podstatné náležitosti, ktorými sú:

a) druh práce, na ktorý sa zamestnanec prijíma, a jeho stručná charakteristika,
b) miesto výkonu práce (obec a organizačnú časť alebo inak určené miesto),
c) deň nástupu do práce,
d) mzdové podmienky, ak nie sú dohodnuté v kolektívnej zmluve.

(2) Zamestnávateľ v pracovnej zmluve uvedie okrem náležitostí podľa odseku 1 aj ďalšie pracovné podmienky, a to výplatné termíny, pracovný čas, výmeru dovolenky a dĺžku výpovednej doby.
alison22
02.02.12,13:59
hej ten som este necitala ... tak mam nieco na vecer :D dakujem velmi pekne
alison22
02.02.12,15:09
mozem este? vzhladom k tomu ze to bude firma tvoriaca webove hry a kolektivnu zmluvu na taketo nieco som nenasla (len same sluzby vo verejnom zaujme atd) pokial by bolo v pracovnej zmluve uvedene ze zamestnanec dostane odmeny napr 10% zo zisku vyplatene k nejakemu dnu to sa neda povazovat na vymedzenie mzdovych podmienok?
Mila123
02.02.12,15:12
alisson , máš poriešené ZP či SP či DÚ pri ZC na podieloch na zisku ???