Aldan
02.02.12,15:14
prosím vás viete mi niekto poradiť:
boli sme na školení dph a tam nás informovali, že ak je na doklade napísaný len tovar - to musí ísť cez registračnú pokladňu, ale ak je uvedený tovar a montáž - môže byť vypisované ručne. Ide o výrobu nábytku. Podľa mna ak vystavím faktúru, kkde uvediem výrobu nábytku a následne prijmem v hotovosti platbu nemusím mať registračnú pokladňu, lebo mám faktúru, ktorá nahrádza pokladňu.
Mýlim sa
Ďakujem
marjankaj
02.02.12,14:18
Áno. Mýliš sa.
evina
02.02.12,14:18
prosím vás viete mi niekto poradiť:
boli sme na školení dph a tam nás informovali, že ak je na doklade napísaný len tovar - to musí ísť cez registračnú pokladňu, ale ak je uvedený tovar a montáž - môže byť vypisované ručne. Ide o výrobu nábytku. Podľa mna ak vystavím faktúru, kkde uvediem výrobu nábytku a následne prijmem v hotovosti platbu nemusím mať registračnú pokladňu, lebo mám faktúru, ktorá nahrádza pokladňu.
Mýlim sa
Ďakujem

nie nemýliš.. Tovar cez ERP musí ísť, ale stolárske služby nie sú v prílohe zákona o ERP.
evina
02.02.12,14:20
Áno. Mýliš sa.

PrečO?
marjankaj
02.02.12,14:22
nie nemýliš.. Tovar cez ERP musí ísť, ale stolárske služby nie sú v prílohe zákona o ERP.
No on predáva hotový výrobok(aspoň ja som to tak pochopil) A na to treba ERP. Ak by išlo aj o montáž u zákazníka, tak by nepotreboval ERP. Ale taký stôl snáď nebude montovať u zákazníka? Či áno?
marjankaj
02.02.12,14:23
PrečO?

lebo mám faktúru, ktorá nahrádza pokladňu.

Lebo faktúra predsa nemôže nahradiť pokladňu.
evina
02.02.12,14:25
No on predáva hotový výrobok(aspoň ja som to tak pochopil) A na to treba ERP. Ak by išlo aj o montáž u zákazníka, tak by nepotreboval ERP. Ale taký stôl snáď nebude montovať u zákazníka? Či áno?
No ja som pochopila, že robí montáž, takže musí dovysvetlovať :D
Aljok
02.02.12,14:26
evina
02.02.12,14:26
Lebo faktúra predsa nemôže nahradiť pokladňu.[/I][/COLOR]

No tu formuláciu som mu odpustila, keďže nie je účtovník :D
Zita5
02.02.12,14:27
No on predáva hotový výrobok(aspoň ja som to tak pochopil) A na to treba ERP. Ak by išlo aj o montáž u zákazníka, tak by nepotreboval ERP. Ale taký stôl snáď nebude montovať u zákazníka? Či áno?

Ak vyrobí a predá stôl, tak potrebuje ERP.Ak vyrobí kuchynskú linku a prevedie aj montáž, tak nepotrebuje ERP. Je to inak nepochopiteľné, ale ja to tak chápem .
marjankaj
02.02.12,14:36
Zitka veď obaja sme napísali to isté. ;)
marjankaj
02.02.12,14:39
No ja som pochopila, že robí montáž, takže musí dovysvetlovať :D


prosím vás viete mi niekto poradiť:
boli sme na školení dph a tam nás informovali, že ak je na doklade napísaný len tovar - to musí ísť cez registračnú pokladňu, ale ak je uvedený tovar a montáž - môže byť vypisované ručne. Ide o výrobu nábytku. Podľa mna ak vystavím faktúru, kkde uvediem výrobu nábytku a následne prijmem v hotovosti platbu nemusím mať registračnú pokladňu, lebo mám faktúru, ktorá nahrádza pokladňu.

No je pravda, že si tam trochu protirečí.