Novice011
02.02.12,16:23
Zdravim. Zrusil som zivnost a planujem prechod na s.r.o. Zatial som si zistil niekolko faktov, ale niektore veci som nenasiel. Tak napriklad - ako je to so sidlom? Mam byt v panelaku (zatazeny hypotekou), co je v podstate jediny priestor, ktory by som ako sidlo mohol pouzit (eventualne rodinny dom rodicov, ak by to bolo z nejakeho dovodu vyhodnejsie). Co to obnasa, mat sidlo sro v bytovke? Nenasiel som ziadne konkretne info ani tu na porade, najma co sa tyka nejakych sadzieb za elektrinu, pripadne suhlasu obyvatelov atd. Dalej - ak by som chcel byt vo svojej firme zamestnancom, kto mi upravi tento vztah? Nahlasuje sa to niekde vopred, alebo staci ist po zalozeni sro za ekonomkou, ktora to zazmluvni? Mozno ma este nejake otazky napadnu, tak ich dolozim :) Zatial vdaka.
KEJKA
02.02.12,15:35
ak sa chceš venovať účtovníctvu, tak kľudne aj v byte, prípadne neskôr si prenajmeš priestory. na sídlo potrebuješ súhlas vlastníka, ak byt je v tvojom vlastníctve, tak je to najjednoduchšia cesta.
v sro sa zamestnať nemusíš, ale môžeš.
Najlepšie riešiť tieto veci, vzťahy už vopred so svojou ekonómkou, či účtovníčkou.
Vychádzala som z tvojho profilu................
Novice011
02.02.12,17:12
Vdaka za odpoved. A okrem toho, ze napriklad schranku oznacim svojim menom, nevyplyvaju pre mna z toho ziadne ine povinnosti? Ako hovorim, byt je pisany na moje meno, tj. som vlastnik, hoci platim hypo, co asi teda problem nie je. A ako je to s nahlasenim tohto sidla napriklad spravcovi bytovky?
KEJKA
02.02.12,18:59
ja som nehlásila, je to len poštová schránka, adresa pre doručovanie písomnosti. Prevádzku mám inde, tú som bola hlásiť na OU, ale ma poslali preč. Prevádzkou pre nich je predajňa, obchod, krčma, výrobné priestory, tie moje administratívne neriešili.
Novice011
02.02.12,19:16
Aha, no lebo nieco som zachytil, ze treba nieco "riesit" navyse, pokial mi ma sro sidlit v byte.. mozno to boli iba nejake vymysly.. zatial vdaka.
Economic
03.02.12,05:57
Aha, no lebo nieco som zachytil, ze treba nieco "riesit" navyse, pokial mi ma sro sidlit v byte.. mozno to boli iba nejake vymysly.. zatial vdaka.

Nie. nič viac netreba riešiť v bytovke. Naozaj stačí označiť poštovú schránku, hlavne pre doručovateľku, aby vedela km poštu sro bude doručovať. Je dôležitá aj z pohľadu daniarov. To, že sídlo bude v byte, neohrozuje byt v prípade že nie sú problémy (exekútor). Pokiaľ áno, hrozí potom, návšteva exekútora, spísanie majetku, ktorý by on mohol považovať za majetok sročky. Takže len veľa dobrých klientov prajem a nikdy žiadne problémy.
Novice011
03.02.12,19:47
No tak potom je to super, ak ma este nieco napadne, spytam sa :) Zatial dakujem.
Economic
04.02.12,07:35
No tak potom je to super, ak ma este nieco napadne, spytam sa :) Zatial dakujem.

Predpokladám, že si si tu už prečítal, že pri elektronickom podaní žiadosti o vydanie Osvedčenia a aj elektronickom podaní návrhu na zápis sro do OR sa dá slušne ušetriť na poplatkoch a založenie sro sa dá urobiť za veľmi výhodnú cenu.
Novice011
05.02.12,18:35
No ono ja sa planujem spolahnut na nejaku firmu z mojho mesta, ktora mi sro zalozi. Predbezne som pozeral cennik, asistovane zalozenie vychadza na cca 240-250 eur. Da sa to aj nejako vyrazne lacnejsie?
tictac7
05.02.12,18:40
No ono ja sa planujem spolahnut na nejaku firmu z mojho mesta, ktora mi sro zalozi. Predbezne som pozeral cennik, asistovane zalozenie vychadza na cca 240-250 eur. Da sa to aj nejako vyrazne lacnejsie?

hľadaj ďalej - toto je drahé...
Economic
06.02.12,06:16
hľadaj ďalej - toto je drahé...

Všetko, vrátane správnych poplatkov za xx ks voľných predmetov, ako aj vrátane SP môže vyjsť do 385.- Eur a to hovorím o FULL servise. Pokiaľ si klient je schopný pripraviť všetky dokumenty sám a hlavne správne, dá sa aj 225.- Eur cena garantovať pri voľných predmetoch aj so SP - (asistované založenie). To je pri elektr. podaní žiadosti o vydanie Osvedčenia a el. podania návrhu na zápis sro do OR.
KEJKA
06.02.12,06:37
No ono ja sa planujem spolahnut na nejaku firmu z mojho mesta, ktora mi sro zalozi. Predbezne som pozeral cennik, asistovane zalozenie vychadza na cca 240-250 eur. Da sa to aj nejako vyrazne lacnejsie?
a vieš, čo je v tej cene? ak je tam aj poplatok za založenie, tak je to v poriadku, samotný poplatok by ťa vyšie 331 EUR, ale firmu, ktorá to podáva elektronicky len polovicu, zvyšok je asi cena jej služby, nakoľko voľné živnosti sa dajú vyriešiť zadarmo. Ak full servis, že tam posedíš a spíšu ti zakl.listinu na mieru a všetky odsttatné dokumenty tiež pripravia, tak je to cena ich času. pokiaľ iba skontrolujú tebou pripravené dokumenty, tak by sa možno našla aj o niečo lacnejšia firma 20-30 EUR tipujem. Je to výrazne menej?

a ešte - nezáleží na tom, aby to bola firma práve z tvojho mesta, dnes sa tekéto niečo vybavuje elektronicky a aj na diaľku, nie je problém.


hľadaj ďalej - toto je drahé...
to prečo s takou istotou? čo vieš, čo v tej cene je? Čo je podľa teba lacné, čo drahé?
spire011
06.02.12,07:05
.
Novice011
21.02.12,11:52
Zalozenie sro uz riesim s jednou firmou, avsak hoci je v zmluve uvedene, ze odmena za zalozenie sro je splatna az po samotnom zalozeni, dotycny mi dnes povedal, aby som mu peniaze previedol na ucet a vraj s tym potom hned pojde na obch. register. Je takyto postup spravny? Co ak mi nakoniec firmu nezalozi, ake mam moznosti sudit sa, ked ide iba o zmluvu podpisanu medzi nami, bez ucasti notara a pod.? Vdaka.
sroservis
21.02.12,11:59
Dobrý deň,

Ak ste uzavreli príslušnú zmluvu, tak asi za tým účelom, aby ste sa ňou aj riadili.

Ak druhá zmluvná strana požaduje nejaké plnenie, ktoré v zmluve uvedené nie je, alebo je naviazané na splnenie podmienok, ktoré splnené nie sú, tak asi zrejme na toto plnenie nemá nárok a Vy jej nie ste povinný ho poskytnúť.

Takéto obchodné zmluvy štandardne nevyžadujú overenie notárom a pod. ale sú určené na to, aby sa nimi riadil dohodnutý zmluvný vzťah. Zo zmluvy každá zmluvná strana vie, na aké plnenia má nárok a opačne, aké sú jej povinnosti a kedy ich má plniť.


Pekný deň.
Economic
21.02.12,12:06
Zalozenie sro uz riesim s jednou firmou, avsak hoci je v zmluve uvedene, ze odmena za zalozenie sro je splatna az po samotnom zalozeni, dotycny mi dnes povedal, aby som mu peniaze previedol na ucet a vraj s tym potom hned pojde na obch. register. Je takyto postup spravny? Co ak mi nakoniec firmu nezalozi, ake mam moznosti sudit sa, ked ide iba o zmluvu podpisanu medzi nami, bez ucasti notara a pod.? Vdaka.


Máte v zmluve uvedené, že niečo treba zaplatiť vopred ? (napríklad výšku súdneho poplatku, alebo polovicu, alebo celú výšku odmeny ?)

Ja osobne sa zaoberám založením spoločností. Ja osobne tiež trvám na úhrade celej sumy vopred, nakoľko v minulosti sa mi stalo, že som urobila svoju robotu, ale za ňu mi dotyčný neuhradil. No môj klient vie túto skutočnosť vopred, a je to naša vzájomná dohoda. Poväčšinou klient ku mne príde na odporúčanie niekoho iného a slušný klient s týmto nemá problém. Toľko môj názor k danej otázke. (ja osobne zmluvy neuzatváram, máme ústnu dohodu, + po zápise daňový doklad - faktúra + PPD)

Pokiaľ vo Vami uzavretej zmluve nie je ani zmienka, že je treba na niečo platba vopred, tak platí to čo je v zmluve.

A ešte jedna vec, aj čo sa týka úhrady súdneho poplatku. Ja osobne neúverujem klienta. Naozaj si to musí zaplatiť. No len zopakujem, že na začiatku nášho jednania vie o tom, že všetko sa platí vopred a vie presnú sumu na cent čo u mňa bude platiť za kompletnú službu. Nikdy nič viac neúčtujem, než to čo si na začiatku vopred vzájomne dohodneme. Pokiaľ sa mu môj spôsob nepáči, nech sa páči osloviť niekoho iného.
Novice011
01.03.12,23:31
Este jedna podotazka - je mozne zistit, ci uz dotycny podal na obchodny register navrh na zalozenie sro? Je to uz tyzden a zatial nic. Da sa zavolat na prislusny OR a zistit, ci bol podany ten navrh? Vdaka.
Economic
02.03.12,05:20
Este jedna podotazka - je mozne zistit, ci uz dotycny podal na obchodny register navrh na zalozenie sro? Je to uz tyzden a zatial nic. Da sa zavolat na prislusny OR a zistit, ci bol podany ten navrh? Vdaka.

Samozrejme, že sa dá. Buď zavoláš a opýtaš sa podľa obchodného mena, alebo IČO. Pri elektronickom podaní tomu kto podal Návrh do OR chodia správy : Potvrdenie o podaní, o overení podpisu, výzva na zaplatenie súdneho poplatku, správa o pridelení sudcu a keď OR zápis urobí tak aj elektronické Potvrdenie o zápise. Vtedy je podávajúci informovaný o všetkých úkonoch, ktoré sa dejú. Aj ak bol Návrh odmietnutý príde o tom vyrozumenie. Pri elektronickom podaní je niekedy 7 pracovných dní, aj keď lehota by mala byť kratšia. Ale naše súdy :)
srska
02.03.12,05:29
len poznámka:
ak na mne ako klientovi niekto - kto robí servis okolo založenia sro - zarobí 100 - 150 eur, nemám s tým problém. za 50 eur by som to ja osobne nerobil.