Theo
02.02.12,18:02
Ružové asi nie a v tom sledovanom byte som nebol.Zrušiť BU v tejto banke?Váš názor?
misoft
02.02.12,17:09
Dexia je spolovice už OFF :D - ružová nie je, je zelená a je Prima. A o svojom účte sa musíš rozhodnúť sám.
Inak: preto už nie je Dexia, pretože sa odtrhla od belgickej Dexie. Je to samostatná banka.
doktor23
03.02.12,08:00
Prečo by si niečo rušil??? Skús vysvetliť....
pavol54
03.02.12,08:04
Prečo by si niečo rušil??? Skús vysvetliť....
Lebo = PENTA?
misoft
03.02.12,16:56
To, že Penta ju kúpila neznamená, že musíš rušiť účet (žeby paranoja :D). Okrem toho - Prima banka, predtým Dexia Banka, bola využívaná (a aj je) nielen občanmi, ale aj samosprávami (asi preto, že im dávajú o máčny máčik lepšie podmienky).

Penta kúpou banky si len prakticky "uložila" svoje (možno aj ****** financie) do inštitúcie, ktorá môže v budúcnosti buď padnúť a stratiť hodnotu, alebo získať na cene. A to, že je už ako samostatné banka (nepariaca do belgicko-holandskej rodiny Dexia), zisk zostáva banke a dividendy Pente :D
mattto
03.02.12,19:32
To, že Penta ju kúpila neznamená, že musíš rušiť účet nemusí, ale mal by z morálneho hľadiska. Dobrovoľne podporovať Pentu a dať jej zarobiť čo i len jedno euro je hnus
Xanti
03.02.12,19:49
nemusí, ale mal by z morálneho hľadiska. Dobrovoľne podporovať Pentu a dať jej zarobiť čo i len jedno euro je hnusAkurát, že to by museli hádam všetky mestá, inštitúcie čo majú účty v Dexii teraz PRIMA BANKE zrušiť tam účty, aby sa PENTE nič nedostalo.

Ináč neviem ten názov penta, pripomína pentagram ...


Pentagram (gréc. pentágrammos: s piatimi líniami) je päťcípa hviezda, ktorá vznikne nakreslením uhlopriečok v pravidelnom päťuholníku (http://sk.wikipedia.org/wiki/Päťuholník). Je taktiež považovaný za magický znak využívaný na bosoráctvo, bielu alebo čiernu mágiu, vyvolávanie démonov (http://sk.wikipedia.org/w/index.php?title=Démonov&action=edit&redlink=1) a pod.
Zdroj : http://sk.wikipedia.org/wiki/Pentagram tj. ZLO.

Vám to nepripomína??
pavol54
03.02.12,20:36
nemusí, ale mal by z morálneho hľadiska. Dobrovoľne podporovať Pentu a dať jej zarobiť čo i len jedno euro je hnus
ukáž banku do ktorej boli vložené majiteľmi čisté peniaze.
mattto
03.02.12,20:41
ukáž banku do ktorej boli vložené majiteľmi čisté peniaze.

nejde o vznik banky, ale o morálnu rovinu podporovania a dávania zarábať zlodejom a korupčníkom. Ja s tým mám problém a ak by som tam mal účet, zrušil by som ho, ty nemusíš...
pavol54
03.02.12,20:52
nejde o vznik banky, ale o morálnu rovinu podporovania a dávania zarábať zlodejom a korupčníkom. Ja s tým mám problém a ak by som tam mal účet, zrušil by som ho, ty nemusíš...
mám ho ale nemôžem ani nechcem jediná z "n" bánk mi požičala. pre iné som nebol dosť dobrý.
Theo
04.02.12,11:34
@ mattto:Aj ja tak nejako rozmýšlam.
GabiZ
09.05.12,05:24
Hoci tu bol už tento problém načrtnutý, zaujímal by ma názor ďalších, ktorí majú prípadne nové informácie, ako to vlastne s touto bankou vyzerá dnes (prípadne v budúcnosti?). Hoci primátor Turčianskych Teplíc vyzýval ostatné samosprávy, aby svoje účty v predmetnej banke zrušili, bola by som rada, keby sa táto diskusia rozvinula už o konkrétne skúsenosti (ak ich máte). Ide mi aj o to, že študenti niektorých škôl využili ponuku vtedajšej Dexia banky na otvorenie účtu Gaudeamus, kde si od prvého ročníka šetria na stužkovú. Sú to nemalé peniaze a neradi by prišli o už našetrenú hotovosť, nakoľko majú ešte 2 (niektorí 3) roky do stužkovej. Zvažujú tento účet zrušiť (na čom samozrejme aj stratia) ale ak by to malo význam, aby neprišli o všetko, tak určite k tomuto kroku pristúpia. Ale ako im poradiť? Je to potrebné? Existujú spoločnosti, ktoré sa zaoberajú prieskumom bánk a jedna taká ma oslovila s požiadavkou na stretnutie. Ale nakoľko nemám informácie z iných zdrojov, veriť im? Neveriť? Čo by ste urobili vy?
misoft
09.05.12,18:47
Hoci tu bol už tento problém načrtnutý, zaujímal by ma názor ďalších, ktorí majú prípadne nové informácie, ako to vlastne s touto bankou vyzerá dnes (prípadne v budúcnosti?) Normálne - funguje. Hoci primátor Turčianskych Teplíc vyzýval ostatné samosprávy, aby svoje účty v predmetnej banke zrušili lebo je de*il, bola by som rada, keby sa táto diskusia rozvinula už o konkrétne skúsenosti (ak ich máte). Ide mi aj o to, že študenti niektorých škôl využili ponuku vtedajšej Dexia banky na otvorenie účtu Gaudeamus, kde si od prvého ročníka šetria na stužkovú. Sú to nemalé peniaze a neradi by prišli o už našetrenú hotovosť, nakoľko majú ešte 2 (niektorí 3) roky do stužkovej O prachy neprídu (pretože je samostatná banka, nemusí ratovať belgicko-holandskú klientelu). Zvažujú tento účet zrušiť (na čom samozrejme aj stratia) ale ak by to malo význam, aby neprišli o všetko, tak určite k tomuto kroku pristúpia pokiaľ to nie je termínovaný - môžu si LÓVE prevádzať z banky do banky do aleluja - okrem toho, veď vklady sú chránené, banka je kontrolovaná NBS . Ale ako im poradiť? Je to potrebné? Nerob paniku - ja v tej banke som už skoro od začiatku a o prachy som ešte neprišiel (dokonca mám menšie poplatky - okrem tzv. internetových bánk a mBank a pod, ktoré dokonca ani bankomaty a pobočky nemajú). Existujú spoločnosti, ktoré sa zaoberajú prieskumom bánk a jedna taká ma oslovila s požiadavkou na stretnutie Firmy, ktoré za úplatu robia "prieskum" pre jednu banku a zhadzujú druhú banku - nakop ich do miesta, kde chrbát stráca svoje poctivé meno. Ale nakoľko nemám informácie z iných zdrojov, veriť im? Neveriť? Kašli na nich. Čo by ste urobili vy? Ja? Pokiaľ mi banka vychádza v ústrety, poskytuje nonstop služby, dá mi niečo navyše - tak na kieho ďasa budem lietať a prehadzovať prachy?
;)
GabiZ
10.05.12,04:26
Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď, tiež nie som moc nadšená tým, aby sa menil účet, nakoľko výhody tam sú celkom dobré a som toho istého názoru, že tu ide len o biznis nejakej spoločnosti, ktorá takto zneisťuje ľudí. Tiež som dlhoročným klientom tejto banky a doteraz som žiadne problémy nemala, preto ma zaskočili niektoré informácie, ktoré okolo banky kolujú. Ďakujem preto za každý názor, prípadne skúsenosti.