cer
02.02.12,18:19
Dobrý večer, prosím Vás viete mi poradiť? Od augusta 2009 som pracovala ako asistentka učiteľa na ŠZŠ, od 1.2.2012 už ako učiteľka na ŠZŠ. Mám VŠ ll.stupňa učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov a tento rok končím 2-ročné štúdium špeciálnej pedagogiky. Som zaradená správne do 9 platovej triedy? Ďakujem.
brontosaurus
02.02.12,17:52
Podľa mňa áno. Lebo ak ste si pozerala zákon 437/2009 Z.z., tak pri kvalifikácii pre špeciálne školy je skoro všade uvedené "v štúdijnom programe ... a doplnenie špeciálnopedagogickej spôsobilosti (... a v odbore špeciálna pedagogika).
Čiže mne podľa toho vychádza, že pokiaľ nemáte vzdelanie doplnené aj o špeciálnu pedagogiku, tak pre špeciálne školy ste nekvalifikovaná a preto ste ešte stále v 9 PT. Preto máte aj vyššie platové tarify, čiže vyššie platy ako učitelia na bežných školách.
zdenka131
02.02.12,18:56
Podľa môjho názoru, ak máte ukončené adaptačné vzdelávanie, ste nesprávne zaradená. Mala by ste byť zaradená ako kvalifikovaná, pretože z toho, čo ste uviedla mi vychádza, že v ŠZŠ pracujete menej ako 4 roky a vzťahuje sa na Vás § 60 ods. 3 zákona - pedagogický zamestnanec je povinný začať vzdelávanie na získanie špeciálno-pedagogickej spôsobilosti podľa § 8 ods. 1 písm. b) najneskôr do štyroch rokov od vzniku prvého pracovného pomeru pedagogického zamestnanca v príslušnom druhu a type školy alebo školského zariadenia a najneskôr do siedmich rokov pracovného pomeru je povinný ho ukončiť v súlade s 8 ods.3 zákona.

Máte ukončené adaptačné vzdelávanie? Ak nemáte ukončené adaptačné vzdelávanie, ste zaradená ako začínajúci PZ a v tom prípade ste zaradená správne - 9. PT.
Ak ste začínajúci PZ, platí pre Vás nasledovné:

Príplatok začínajúceho pedagogického zamestnanca a začínajúceho odborného zamestnanca
Začínajúcemu pedagogickému zamestnancovi a začínajúcemu odbornému zamestnancovi patrí príplatok začínajúceho pedagogického zamestnanca a začínajúceho odborného zamestnanca. Príplatok sa poskytuje mesačne vo výške 6%z platovej tarify platovej triedy a
pracovnej triedy, do ktorej je pedagogický zamestnanec alebo odborný zamestnanec zaradený. Príplatok sa poskytuje po dobu zaradenia pedagogického zamestnanca a odborného zamestnanca do kariérového stupňa začínajúci pedagogický zamestnanec a začínajúci odborný zamestnanec.
Sabadka
03.02.12,05:35
Úplne súhlasím so zdenkou. od 1.2.2012 Vám začína plynúť štvorročná lehota na doplnenie si špeciálnopedagogickej spôsobilosti a za ten čas Vás majú považovať ako kvalifikovanú. Ak ste už absolvovala adaptačné vzdelávanie, mala by ste byť zaradená do 10 PT ako samosatný učiteľ.
pavlinka
17.02.12,09:11
Keď nastúpi ku nám na SŠ zamestnanec teraz v roku 2012, má VŠ druhého stupňa + DPŠ+ 11 rokov pedag. praxe, musí si dorobiť I. atestáciu alebo pre neho platí , že keď v novembri 2009 spĺňal podmienky tak ho beriem ako ped. zamestnanec s prvou atestáciou.Alebo pri novom zamestnancovi posudzujem ako samostatný bez atestácie podľa nového zákona?
babkamaja
20.02.12,16:03
Ak v novembri 2009 plnil podmienky, t. j. 5 rokov pedagogickej praxe a učil predmety svojej aprobácie v rozsahu jednej polovice základného úväzku zníženého o jednu hodinu a plní ich aj dnes, je to pedagogický zamestnanec s prvou atestáciou. Náhradu 1. kvalifikačnej skúšky ste mu Vy alebo iný zamestnávateľ uznal za DPŠ,to ostáva. Pozri aj § 27 ods. 7 zákona č. 317/2009 Z. z.
pavlinka
21.02.12,05:42
Babkamaja, je to učiteľka náboženstva,v novembri 2009 robila v materskej škole mala vtedy 8 rokov praxe.Teraz ale neprišla zo školstva od roku 2010 robí v nejakom nakladateľstve. Má dokonca rigoroznu skúšku.Podľa toho čo píšeš by mala byť zaradená v jedenástej pl. triede a získať 12% príplatok za rigoróznu.