Abbas
02.02.12,18:56
Ahojte, chcem sa spýtať, či máte nejaké skúsenosti s podávaním reklamácie v tejto *** poisťovni. Ide o to, že sme zrušili poistnú zmluvu z dôvodu úmrtia člena rodiny a toto riešenie trvá cez 100 dní. Dnes mi tá pani povedala, že mám napísať reklamáciu. Viete mi v tomto poradiť? A ďalšia vec, pred viac ako dvoma rokmi som žiadal písomne zrušenie zmluvy. Nedostal som do dnešného dňa vyrozumie a chcú, aby som platil poplatky. Ako by som mal v tomto postupovať? Za vaše rady ďakujem :)
buchač
02.02.12,18:10
Ahojte, chcem sa spýtať, či máte nejaké skúsenosti s podávaním reklamácie v tejto *** poisťovni. Ide o to, že sme zrušili poistnú zmluvu z dôvodu úmrtia člena rodiny a toto riešenie trvá cez 100 dní. Dnes mi tá pani povedala, že mám napísať reklamáciu. Viete mi v tomto poradiť? A ďalšia vec, pred viac ako dvoma rokmi som žiadal písomne zrušenie zmluvy. Nedostal som do dnešného dňa vyrozumie a chcú, aby som platil poplatky. Ako by som mal v tomto postupovať? Za vaše rady ďakujem :)

Splnili ste všetky body ?

3. Čo robiť pri likvidácii poistky - Úmrtie

Zaslať:
- podpísaný list s oznámením o úmrtí poisteného oprávnenou
osobou (zákonným zástupcom) s uvedením mena, adresy, dátumu
narodenia oprávnenej osoby,
- úmrtný list,
- protokol o obhliadke nebohého,
- adresu obvodného lekára,
- číslo účtu, na ktorý má byť poistná suma zaslaná,
na adresu:
Rapid life životná poisťovňa
Garbiarska 2
040 71 Košice

http://www.rapidlife.sk/index_new.php?artID=33#umrtie

Likvidácia poistnej zmluvy sa má vykonať do 90 dní ( ??? ) ...

Žiadne poplatky ...
...hm , reklamáciu ???...aj tak sa dá...
Čo už ...poisťovne majú radšej kolónku " Dal " ako tú druhú ...že " Má dať " .......dávajú si načas...
Abbas
02.02.12,18:21
Buchač, veľká vďaka. Všetky dokumenty sme odovzdali. Ja som vonku v zahraničí, včera som priletel na SK tak som sa šiel informovať, čo a ako, keďže už je tomu viac ako 3 mesiace (viac ako 90 dní). Pani mi povedala, aby som napísal reklamáciu, pretože nejak sa na to zabudlo..som zabudol, že je to Rapid life... jedna zlodejská banda!
buchač
02.02.12,18:34
Buchač, veľká vďaka. Všetky dokumenty sme odovzdali. Ja som vonku v zahraničí, včera som priletel na SK tak som sa šiel informovať, čo a ako, keďže už je tomu viac ako 3 mesiace (viac ako 90 dní). Pani mi povedala, aby som napísal reklamáciu, pretože nejak sa na to zabudlo..som zabudol, že je to Rapid life... jedna zlodejská banda!
...máš jedno ....či X , Y , A , B .....alebo aj W poisťovňa ....

S dvoma som mal do činenia ...tej jednej som poslal samotnému riaditeľovi liebesbrief .....do týždňa som mal love na účte ...;)
Abbas
02.02.12,18:40
buchač, sorky, po nemecky neviem, ale google mi preložil, že ľúbostný list? :D