reneme
02.02.12,19:58
Chcel som sa spytat, pred 4 dnami som podpisal na sude mimosudnu dohodu, avsak teraz som dostal do ruk podklady,podla ktorych by som spor urcite vyhral..da sa tato dohoda nejako zrusit?dakujem
Mária27
02.02.12,19:28
Chceš tým povedať, že navrhovateľ vzal návrh späť a súd konanie zastavil podľa § 96 občianskeho súdneho poriadku?

Pozri občiansky súdny poriadok:

Druhá hlava
OBNOVA KONANIA

Prípustnosť
§ 228

(1) Právoplatný rozsudok môže účastník napadnúť návrhom na obnovu konania, ak

a) sú tu skutočnosti, rozhodnutia alebo dôkazy, ktoré bez svojej viny nemohol použiť v pôvodnom konaní, ak môžu privodiť pre neho priaznivejšie rozhodnutie vo veci,
b) možno vykonať dôkazy, ktoré sa nemohli vykonať v pôvodnom konaní, ak môžu privodiť pre neho priaznivejšie rozhodnutie vo veci, ......

§ 230

(1) Návrh na obnovu konania treba podať v lehote troch mesiacov od toho času, keď ten, kto obnovu navrhuje, sa dozvedel o dôvode obnovy, alebo od toho času, keď ho mohol uplatniť.

(2) Po troch rokoch od právoplatnosti rozsudku možno návrh podať len z dôvodu uvedeného v ...
reneme
01.07.13,17:07
Nie, je to komplikovanejsie. Navrhovatel odomna ziadal zaplatit skodu, ktoru som /ne/ sposobil. kedze som sa nevedel branit a nemal som potrebnu dokumentaciu /nevedel som ani ze existuje/, tak som podpisal mimosudnu dohodu, kde som sa zaviazal to splatit. o niekolko dni som vsak dostal dokumentaciu, ktora potvrdzovala, ze danu skodu som nemohol spachat ja, a mam pisomne potvrdeny audit aj od spolocnosti ktora podala navrh. V rozhodnutiu som mal napisane ze mozem do troch rokov podat navrh na zrusenie rozsudku- uznesenia, pokial bolo porusene hmotne pravo...neviem co to znamena, ale rad by som podal ten navrh na zrusenie,len ani na internete neviem najst ako sa to robi..a na pravnikov nemam..
Za info dakujem.:)