reddwarf
03.02.12,11:28
Zdravím, chcem sa opýtať, akú dodaciu adresu mám uviesť na faktúre v prípade, že zákazník si tovar prevezme osobne resp. dohodneme sa na jeho odovzdaní. Ďakujem
katarina.j
03.02.12,10:33
Na fakture stačí ak mas uvedene dodávatela a odberatela, nemusis mat uvedenu adresu dodania resp.doručenia tovaru. Nezabudni uviest spravne formu uhrady: prikazom, v hotovosti a pod. Ak más vo fakture prednastavene "faktura služi ako dodaci list", tak pri prevzati tovaru nech ti to podpíse, že tovar a fakturu prevzal osobne. Ak to na fakture uvedene nemas, tak vystav dodací list-s rozpisom tovaru-2x (1tebe a 1 zakaznikovi) a pri prevzatí ti podpíse tento dod.list.
reddwarf
03.02.12,10:54
Ďakujem veľmi pekne :)
marjankaj
03.02.12,11:04
A čo tak zákon o DPH. Iba tam sa píše čo má faktúra obsahovať. Teda faktúra to musí obsahovať. Ak ide o nezdaniteľnú osobu FO, tak faktúru vystavovať nemusí. Ani platiteľ DPH nemusí vystavovať faktúru.

§ 71
Faktúra pri dodaní tovaru a služby v tuzemsku


(2) Faktúra musí obsahovať

a) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne platiteľa, ktorý dodáva tovar alebo službu, a jeho identifikačné číslo pre daň,
b) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne alebo bydliska príjemcu tovaru alebo služby a jeho identifikačné číslo pre daň, ak mu je pridelené,
c) poradové číslo faktúry,
d) dátum, keď bol tovar alebo služba dodaná, alebo dátum, keď bola platba podľa odseku 1 prijatá, ak tento dátum možno určiť a ak sa odlišuje od dátumu vyhotovenia faktúry,
e) dátum vyhotovenia faktúry,
f) množstvo a druh dodaného tovaru alebo rozsah a druh dodanej služby,
g) základ dane, jednotkovú cenu bez dane a zľavy a rabaty, ak nie sú obsiahnuté v jednotkovej cene,
h) uplatnenú sadzbu dane alebo údaj o oslobodení od dane,
i) výšku dane spolu v eurách, ktorá sa má zaplatiť.
marjankaj
03.02.12,11:07
Zdravím, chcem sa opýtať, akú dodaciu adresu mám uviesť na faktúre v prípade, že zákazník si tovar prevezme osobne resp. dohodneme sa na jeho odovzdaní. Ďakujem
Najlepšie bude vystaviť mu doklad z ERP (elektronická registračná pokladňa). Je to povinnosť podľa zákona.
reddwarf
03.02.12,11:09
Najlepšie bude vystaviť mu doklad z ERP (elektronická registračná pokladňa). Je to povinnosť podľa zákona.

ERP nemám, prevádzkujem internetový obchod a zákazník ma požiadal o osobné prevzatie tovaru. Bežne ho neponúkam. Stačí v tomto prípade FA? Nebudem predsa kupovať ERP kvôli jednej objednávke.
marjankaj
03.02.12,11:13
ERP nemám, prevádzkujem internetový obchod a zákazník ma požiadal o osobné prevzatie tovaru. Bežne ho neponúkam. Stačí v tomto prípade FA? Nebudem predsa kupovať ERP kvôli jednej objednávke.
A keď ti nezaplatí, tak ako ho potom budeš uháňať? Kam pošleš upomienku, keď ani adresu nevieš? To by ani Colombo nezistil.:eek:
Ak prijímaš platby v hotovosti(tržby) tak musíš mať ERP.
reddwarf
03.02.12,11:15
A keď ti nezaplatí, tak ako ho potom budeš uháňať? Kam pošleš upomienku, keď ani adresu nevieš? To by ani Colombo nezistil.:eek:
Ak prijímaš platby v hotovosti(tržby) tak musíš mať ERP.

A čo keby som to vyriešil platbou poštovou poukážkou na účet (PPP U)? Teda vypíšem PPP U a do FA sa uvedie platba poštovou poukážkou. Samozrejme tovar vydám až po zaplatení. Neponúkam osobný odber, no vzhľadom na pomerne drahú prepravu nejakou spoločnosťou som na požiadanie súhlasil.
marjankaj
03.02.12,11:22
A čo keby som to vyriešil platbou poštovou poukážkou na účet (PPP U)? Teda vypíšem PPP U a do FA sa uvedie platba poštovou poukážkou. Samozrejme tovar vydám až po zaplatení. Neponúkam osobný odber, no vzhľadom na pomerne drahú prepravu nejakou spoločnosťou som na požiadanie súhlasil.
Keď ti to príde na účet, tak je to OK. A prečo poštovou poukážkou? To tvrvá niekedy aj týždeň. Dnes má skoro každý účet. Tak to môže previesť aj bankovým príkazom.
Dáša_
03.02.12,11:25
A čo keby som to vyriešil platbou poštovou poukážkou na účet (PPP U)? Teda vypíšem PPP U a do FA sa uvedie platba poštovou poukážkou. Samozrejme tovar vydám až po zaplatení. Neponúkam osobný odber, no vzhľadom na pomerne drahú prepravu nejakou spoločnosťou som na požiadanie súhlasil.

jasne, môžeš aj takto
sladkasue
28.03.12,13:23
ahoj vsetci... chcem sa teda len ujistit: pokial mam internetovy obchod a zakaznici platia prevodom (nie hotovostou) staci ak vystavujem faktury? nepotrebujem ziadnu ERP???
vdaka
Dáša_
28.03.12,13:25
ahoj vsetci... chcem sa teda len ujistit: pokial mam internetovy obchod a zakaznici platia prevodom (nie hotovostou) staci ak vystavujem faktury? nepotrebujem ziadnu ERP???
vdaka

ano, stačí