krtuso
03.02.12,14:25
Chcela by som sa rozviesť.Som na materskej dovol.so 7mes.synom a 2apol roč.dcérou.Manžel je viac ako rok nezamestnaný a zamestnať sa ani nechystá.Ja žijem s deťmi v podnájme,on u rodičov.Cez víkend chodí za deťmi,ale na domácnosť neprispieva-len sa sem chodí najesť a prespať.S rozvodom nesúhlasí a vyhráža sa,že ak podám návrh na rozvod bude sa dlho súdiť o každú stoličku,čo sme spolu kúpili a čo je najhoršie,že si bude brávať deti.Bude mať na to právo?Aké mám šance,že deti zostanú len so mnou,počas rozvodu a aj po ňom?A ako dlho by asi takýto rozvod trval a koľko by ma stál.Ďakujem
mattto
03.02.12,15:46
súdny poplatok za rozvod a ÚVRPaP je 66 EUR, ak si na materskej, kľudne požiadaj o oslobodenie od platenia súdneho poplatku. Čas sa nedá odhadnúť, záleží od vyťaženosti sudcu, ku ktorému padneš, správania účastníkov... Čo sa týka styku s deťmi, otec má rovnaké právo stýkať sa s deťmi, môže navrhovať striedavú starostlivosť, alebo ponechať styk neobmedzený, alebo upraviť styk na presné dni a hodinu
draik
03.02.12,15:56
Kým ste manželia, má právo sa stretávať s deťmi tak ako vy. Z Vášho príspevku nie je celkom jasné, aký dôvod (vzájomné odlúčenie?) chcete uviesť v návrhu na rozvod. Ak napíšete do návrhu len to, čo sem, tak je veľmi pravdepodobné, že Vás súd oboch odporučí do poradne. Zákony preferujú udržanie manželstva. Odporúčam, aby ste si najali právnika.
arizona
03.02.12,16:03
Chcela by som sa rozviesť.Som na materskej dovol.so 7mes.synom a 2apol roč.dcérou.Manžel je viac ako rok nezamestnaný a zamestnať sa ani nechystá.Ja žijem s deťmi v podnájme,on u rodičov.Cez víkend chodí za deťmi,ale na domácnosť neprispieva-len sa sem chodí najesť a prespať.S rozvodom nesúhlasí a vyhráža sa,že ak podám návrh na rozvod bude sa dlho súdiť o každú stoličku,čo sme spolu kúpili a čo je najhoršie,že si bude brávať deti.Bude mať na to právo?Aké mám šance,že deti zostanú len so mnou,počas rozvodu a aj po ňom?A ako dlho by asi takýto rozvod trval a koľko by ma stál.Ďakujem

k vyznacenemu:

Samozrejme ze bude mat na ne narok, vase deti maju oboch rodicov!!!
Obaja rodicia maju voci svojim detom prava a povinnosti...a taktiez deti maju pravo na oboch rodicov
Erzebeth
04.02.12,13:58
pri podaní žiadosti o rozvod požiadaj o odpustenie poplatku, ako dôvod uvádzaj nedostatok finanncií, svoj príjem a výdavky. Neboj sa o deti. manžel je nezamestnaný a deti by nemal z čoho živiť, teda nie je pravdepodobné, že ich dostane on. nárok na návštevy detí však určite bude mať. Veď chodí za nimi i teraz. Neboj sa o stoličky. Ak máte spoločný majetok len zariadenie bytu a nie aj byt, snáď to zvládneš. Manžel ťa vyhrážkami vydiera. Pri rozvodovom konaní súd určí aj výživné na deti. To, že je nezamestnaný nie je dôvod, aby výživné neplatil. Ak spolu nežijete a si odhodlaná nezačať spolužitie, súd vás rozvedie. Prečo manžel u teba prespáva a stravuje sa, ak na domácnosť neprispieva. Žiješ predsa v podnájme, nie v spločnom byte.
ivka70
04.02.12,14:11
Inak, aj bez rozvodu mozes poziadat sud o urcenie vyzivneho na teba a na deti.
krtuso
13.02.12,07:49
Ďakujem všetkým za rady.Podala som žiadosť o rozvod a dúfam,že sa to nebude ťahať do nekonečna a že to dopadne lepšie ako mi vravela právnička.Tak ešte raz ďakujem.