tinkas
03.02.12,14:31
ahojte..potrebujem sa uistiť....szčo využíva na podnikanie vlasntné osobné auto - nezahrnuté do podnikania....tz. že ma nárok na základnú náhradu + preplatenie PHL podľa spotreby .... chcem sa ale uistiť....ak napr. ráno ide na služobnú cestu napr. zo ZA do BA a natankuje až večer , tz, že do Ba išiel na benzíne, ktorý natankoval ked auto využíval súkromne, nie je to problém, ze?? stačí ze mám z toho dna, kedy bol služobne v Ba doklad, že tankoval?
tinkas
03.02.12,14:18
posuvam....
szivics
06.02.12,07:37
Zákon 583/2002 o cestovných náhradách §7:

(5) Cenu pohonnej látky preukazuje zamestnanec dokladom o kúpe pohonnej látky, z ktorého je zrejmá súvislosť s pracovnou cestou (ďalej len "doklad o kúpe"). Ak zamestnanec preukazuje cenu pohonnej látky viacerými dokladmi o kúpe, cena pohonnej látky sa môže vypočítať aritmetickým priemerom preukázaných cien. Ak zamestnanec nepreukáže cenu pohonnej látky dokladom o kúpe, na výpočet sa použije cena pohonnej látky, ktorá platila v čase nástupu na pracovnú cestu zistená Štatistickým úradom Slovenskej republiky (ďalej len "štatistický úrad")
tinkas
07.02.12,11:18
ano ale kedže szčo používa vlastný automobil na služobné účely a ide napr. ráno do Ba...no v aute ma este plnú nádrž lebo tankoval predtým ako šiel na služobnú cestu, tz. natankuje až po služobnej ceste, aby mal doklad o kúpe phl - je to tak možné??

szčo musí dokladovať kúpu phl ....nie je možné dokladovať cenu podľa štatistického úradu....

takze je jedno keby tu pln kúp či pred alebo po služobnej ceste?
tictac7
07.02.12,11:21
ano ale kedže szčo používa vlastný automobil na služobné účely a ide napr. ráno do Ba...no v aute ma este plnú nádrž lebo tankoval predtým ako šiel na služobnú cestu, tz. natankuje až po služobnej ceste, aby mal doklad o kúpe phl - je to tak možné??

szčo musí dokladovať kúpu phl ....nie je možné dokladovať cenu podľa štatistického úradu.... a toto je kde písané? veď auto nemá v majetku..nie je povinný odklad bloky....a môže tam dať aj blok spred 2 týždňov....

takze je jedno keby tu pln kúp či pred alebo po služobnej ceste?

v texte
tinkas
07.02.12,11:36
od 01.01.2008 par. 19 odst. 2 písm. e. ZDP
e) výdavky (náklady) daňovníka s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 vynaložené v súvislosti s činnosťou vykonávanou v inom mieste, ako je miesto, v ktorom činnosť pravidelne vykonáva, najviac vo výške, aká je ustanovená pre zamestnancov podľa osobitného predpisu, 87) a to na stravovanie, ubytovanie, cestovné dopravnými prostriedkami a nevyhnutné výdavky spojené s pobytom v tomto mieste; ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady) do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky podľa cien platných v čase ich nákupu a základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu, 87)

ak si prečítaš aj komentár v tomto zákone - je to tam jasne napísane...treba dokladovať pri szžo aj bločky....
tictac7
07.02.12,11:52
od 01.01.2008 par. 19 odst. 2 písm. e. ZDP
e) výdavky (náklady) daňovníka s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 vynaložené v súvislosti s činnosťou vykonávanou v inom mieste, ako je miesto, v ktorom činnosť pravidelne vykonáva, najviac vo výške, aká je ustanovená pre zamestnancov podľa osobitného predpisu, 87) a to na stravovanie, ubytovanie, cestovné dopravnými prostriedkami a nevyhnutné výdavky spojené s pobytom v tomto mieste; ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady) do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky podľa cien platných v čase ich nákupu a základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu, 87)

ak si prečítaš aj komentár v tomto zákone - je to tam jasne napísane...treba dokladovať pri szžo aj bločky....


...nejdem sa tu s Tebou hádať, keď raz budem zamestnaná vo vydavateľstve a budem robiť komentár, tak tam napíšem, že "nakoľko je v príslušnom §-e odvolávka na zákon č. 583/2002 Z.z. na zistenie ceny pohonnej látky sa použije § 7 ods. 5 tohto zákona". A tohoto sa pridŕžam aj teraz...
tinkas
07.02.12,12:23
tinkas
08.02.12,20:08
ahojte..potrebujem sa uistiť....szčo využíva na podnikanie vlasntné osobné auto - nezahrnuté do podnikania....tz. že ma nárok na základnú náhradu + preplatenie PHL podľa spotreby .... chcem sa ale uistiť....ak napr. ráno ide na služobnú cestu napr. zo ZA do BA a natankuje až večer , tz, že do Ba išiel na benzíne, ktorý natankoval ked auto využíval súkromne, nie je to problém, ze?? stačí ze mám z toho dna, kedy bol služobne v Ba doklad, že tankoval?

posúvam...