alexaneta
01.02.06,11:44
prosim vas skuste mi poradit ak mate s tym niekto skusenost:
ak od 1.3.2005 je niekto živnostník poradili mu, ze si moze na dani z prijmov odratat cca 40 tis. Sk v pripade ak v takej vyske vydokladuje kupeny material.vobec tomu nerozumiem co to znamena jedna sa o nejaku nezdanitelnu ciastku alebo co to prosim vas moze byt ked dotycny bol predtym evidovany na urade prace a toto mu tam poradili v suvislosti so zivnostou.
prajem pekny den a dakujem za pomoc
renča1
01.02.06,11:35
nemáte na mysli výdavky pred začiatkom podnikania? napr. mater., tovar, ale aj zriadovacie výdavky napr. kolky, poplatky.... Ak SZČO má takéto výdavky môže si ich uplatniť ako výdavok ovpl.základ dane a tým aj poníži základ dane čo v konečnom dôsledku má aj dopad na daň z príjmu. Dajte si vyhľadanie na porade zriad.výdavky v JÚ alebo výdavky pred začatím podnikania, a nájdete tu strašne veľa toho popísané, dokonca aj postup účtovania pri uplatňovaní takýchto výdavkov.
Zita5
01.02.06,11:50
prosim vas skuste mi poradit ak mate s tym niekto skusenost:
ak od 1.3.2005 je niekto živnostník poradili mu, ze si moze na dani z prijmov odratat cca 40 tis. Sk v pripade ak v takej vyske vydokladuje kupeny material.vobec tomu nerozumiem co to znamena jedna sa o nejaku nezdanitelnu ciastku alebo co to prosim vas moze byt ked dotycny bol predtym evidovany na urade prace a toto mu tam poradili v suvislosti so zivnostou.
prajem pekny den a dakujem za pomoc


Nedostal náhodou príspevok na podnikanie ? Inak ťažko je otázke rozumieť . Nezdaniteľná čiastka to nie je , a ak by si mal uplatniť 40 000 do výdavkov , tak by v skutočnosti musel spraviť nákup . V tom bude zrejme nejasno . Skús to viac opísať .
Nemyslíš náhodu paušálne výdavky 25% za rok 2005 ? Ale tam zasa nemusíš dokladovať .
Si na ťahu :rolleyes: Viac opíš prípad .
alexaneta
01.02.06,12:57
ďakujem dievčatá za pomoc zrejme to budú tie zriaĎovacie výdavky keďže len začína podnikať ja tiež viac o tom neviem ale takto to budem reprodukovať ďalej aspoň sa je od čoho odraziť.
ešte raz dík
Zita5
01.02.06,13:07
ďakujem dievčatá za pomoc zrejme to budú tie zriaĎovacie výdavky keďže len začína podnikať ja tiež viac o tom neviem ale takto to budem reprodukovať ďalej aspoň sa je od čoho odraziť.
ešte raz dík

Ďakuješ , ale sme nič nedoriešili ;) :) :p