Galka26
03.02.12,16:34
Dobrý deň.

Potrebovala by som vedieť pre svojho zamestnávateľa, či sa platia nejaké správne poplatky, keď žiada ako platiteľ poistného o potvrdenie, že v zdravotnej poisťovni nemá žiadne nedoplatky. To isté by som potrebovala aj pre Sociálnu poisťovňu a Daňový úrad.

Taktiež potvrdenie od Okresného súdu, že nie je v konkurze - je nutné doložiť nejaké kolky?

Toto potvrdenie žiada za účelom preukázania splnenia podmienky účasti vo verejnom obstarávaní.

Pevne verím, že niekto z vás s tým má skúsenosť.

Vopred veľmi pekne ďakujem za všetky odpovede.

S pozdravom

Galina
SSAndrea
22.02.12,05:10
Ahoj Galka, ja si myslím, že v prípade ZP, SP a DÚ sa neplatia žiadne kolky ani poplatky. Bežne si napr. aj živnostníci pýtajú výpisy uhrádzaných platieb za rok alebo potvrdenie, že nemajú nedoplatky na poistnom pre účely zdokladovania do účtovníctva (ak napríklad zapatrošili doklady o platbách). V živote mi nikto z nich nepovedal, že za to od neho niečo pýtali. Na SP a ZP ti vytlačia svoje vlastné potvrdenie. Neviem, či vám kvôli obstarávaniu dali nejaké vlastné tlačivá, ktoré by mali poisťovne vypísať?

Čo sa týka Okresného súdu, to ti neporadím, ale ak tam zavoláš alebo pôjdeš osobne, tak ti informácie poskytnú.
Dav
22.02.12,05:21
SP, ZP bez poplatkov, DÚ - kolok.
Hansa
22.02.12,06:16
-aj na Okresný súd treba kolky