adi160
03.02.12,20:42
Potreboval by som poradiť. Otcovi priznali čiastočný invalidný dôchodok a zároveň je zamestnaný na plný úväzok. Chcem sa opýtať, či musí uviesť ČID do daňového priznania?

Ďakujem.
Tweety
03.02.12,19:43
Potreboval by som poradiť. Otcovi priznali čiastočný invalidný dôchodok a zároveň je zamestnaný na plný úväzok. Chcem sa opýtať, či musí uviesť ČID do daňového priznania?

Ďakujem. Nie, dôchodok nie je predmetom dane.
Xanti
03.02.12,19:46
Potreboval by som poradiť. Otcovi priznali čiastočný invalidný dôchodok a zároveň je zamestnaný na plný úväzok. Chcem sa opýtať, či musí uviesť ČID do daňového priznania?

Ďakujem. Zamestnávateľ vie o dôchodku tvojho otca??
adi160
04.02.12,16:47
nie nevie, lebo je to taký špekulant, že keby to vedel, tak mu zníži záýkladný plat , je to problém, keď mu to nenahlásil ? ČID priznali otcovi len v septembri 2011.
Mila123
04.02.12,16:49
nie nevie, lebo je to taký špekulant, že keby to vedel, tak mu zníži záýkladný plat , je to problém, keď mu to nenahlásil ? ČID priznali otcovi len v septembri 2011.
a čid si nezahlásil ani do svojej ZP, inak by zamestnávateľ prisiel na to, že mu nesedia mesačné výkazy....
ako sa dostal k ELDP?
kopretinka
04.02.12,16:49
:eek: nemôže mu znížiť plat!
Tvoj otec bude mať menšie odvody a zamestnávateľ tiež.....zamestnávateľ môže byť rád,že má zamestnanca s ID.....predlož mu kópiu rozhodnutia,nemusí tam byť vidno suma,ktorú otec poberá.
Katy a R
04.02.12,16:51
nie nevie, lebo je to taký špekulant, že keby to vedel, tak mu zníži záýkladný plat , je to problém, keď mu to nenahlásil ? ČID priznali otcovi len v septembri 2011.
lenže takto narobí zamestnávateľovi problémy - pretože ako ID má iné odvody do ZP, ako do priznania ID. A keď to zamestnávateľ potom bude musieť všetko opravovať, veru sa mu "poďakuje" . :mee::mee:
..mzdárky by ti o tom svoje povedali !!! ....
drobeceva
04.02.12,16:56
veru, takého zamestnanca by som asi vlastnoručne zaškrtila. Alebo by som ho posadila za PC a nech opravuje výkazy do ZP. /Samozrejme, srandujem/-ale isto by som tým nadšená nebola :D
Mila123
04.02.12,17:01
veru, takého zamestnanca by som asi vlastnoručne zaškrtila. Alebo by som ho posadila za PC a nech opravuje výkazy do ZP. /Samozrejme, srandujem/-ale isto by som tým nadšená nebola :D
moja starobná dôchodkyňa a zároveň vdova (je zamestnancom vo vlastnej sro a aj FO ako súdnym znalcom) dostala z UPSVaR rozhodnutie o tom, že je od 6/8/2011 ŤZP, robím jej výplaty, odvody a pod.....
telefonovala som do jej ZP, ako mi odporúčajú napraviť chybu....dohodli sme sa, že cez RZZP to bude najjednoduchšie, rozhodnutie sme hodili do ZP, od 1/2012 má na výkaze do SP znížené fondy niele ona ako ZC ale aj jej vlastná sro ako ZĽ, preplatok na ZP ako FO jej vráti ponížené o 19% daň z príjmu a ZĽ by mala tiež vrátiť poisťovňa po vykonaní RZZP......ustriehnem vrátku ......
drobeceva
04.02.12,17:04
áno, Mila, jednoduchšie je to cez RZZP- ale zamestnanec predsa nemôže také veci "zatajovať" zamestnávateľovi
Mila123
04.02.12,17:05
áno, Mila, jednoduchšie je to cez RZZP- ale zamestnanec predsa nemôže také veci "zatajovať" zamestnávateľovi
jasne, veď ja som si myslela , že starú pani rozštvrtím.....:D
tá moja to robila pre parkovanie.....parkovaciu kartičku....