etba
03.02.12,20:29
Zdravím!
Chcel by som v budúcnosti otvoriť e-shop, a zaujímalo by ma či sa dá legálne účtovať zákazníkovi za dovoz, ak tovar doručím osobne, chcel by som na tom ušporiť nejaké korunky ak sa dá, len neviem, či sa to môže spraviť bez živnosti na danú službu, príp. ako by sa to dalo legálne spraviť? som tu nový ale našiel som tu už veľa užitočných rád, dúfam že mi niekto s tým bude vedieť pomôcť. za ochotu vopred vďaka!
mattto
03.02.12,19:35
áno môžeš, z praktického hľadiska to však nemá význam a budeš na tom prerábať. Kuriérske služby majú lepšiu logistiku
etba
05.02.12,10:47
Takze by som si to len dal surovo do faktury? Neexistuju ziadne obmedzenia? Ja som si myslel, ze na to treba mat aspon zivnost kedze to nie je len predaj konecnemu zakaznikovi ale aj dovoz. Ci sa nahodou mylim?
kopretinka
05.02.12,10:50
živnosť musíš mať....akože chceš prevádzkovať e-shop bez živnosti??:eek:
ladyrs
05.02.12,10:54
zadávateľ zrejme myslel,že na prepravné služby nemá živnosť
etba
05.02.12,10:56
na predaj by som zivnost mal samozrejme. mna zaujima ci musim mat aj na dovoz tovaru a tym padom aj vyberanie penazi za tu sluzbu.
j.sch
05.02.12,12:29
Ja napríklad vrámci BA doručujem vlastným kuriérom , alebo ja osobne , záleží na množstve objednávok. www.kvetyprevas.sk .. doručujeme kvety a kytice a donášku už máme zahrnutú v koncovej cene..

Myslel som štandardnú počas pracovnej doby ... po pracovnej dobe a v noci aj kuriérska služba robí za cca 2 násobok ceny.

Ak máš reklamu cez porovnávače cien tak si v prípade ceny aj s doručením v nevýhode , ale ked si na teba ludia zvyknú , a osobne doručíš komfortnejšie , napríklad na presne určený čas , SMS notifikáciu o doručení a podobne ... Určite si zvyknú !!

Hlavne záleží čo a v akej lokalite by si doručoval.
etba
20.02.12,21:06
Dakujem Vam vsetkym, tato odpoved je najblizsie k tomu co som sa vlastne chcel dozvediet:)