jackdaws
03.02.12,22:45
Dobry den.
Tak aj ja prosim o radu. 1.2.2012 sa mi stala ,,škodová udalosť" volali sme aj policiu čize je to aj v policajnej sprave.
Som poškodený a vinník priznal 100% zodpovednost.Odbočil do môjho pruhu pričom sme išli súbežne v obci, a priznal že sa nedíval vedľa resp. do spataka.... Mám poškodené šuchnuté ľavú stranu - predný blatnik, predne dvere, zadne dvere, odlomene spatne zrkadlo, poskriabanu gumene tesnenie na dverach a poškriabaný umelý plast nad prednymi dvermi...
Plnenie by malo ist z PZP vinníka - Alianz. On ma aj havarijne ale to je asi jedno. Ja mam iba PZP. Je to Ford Focus ročník 2008.
Predbežnú cenu opravy vo Ford servise vyčíslili cez 1000 eur... Viete mi prosim poradiť ako mam dalej postupovat, či mi preplatia celu cenu za opravu pri cca 4 ročnom aute ? Príp. ako zistim kolko mi preplatia ???
matt66
14.02.12,06:17
Pri plnení z PZP je práca hradená v plnej výške, cena menených dielcov býva znížená - amortizovaná, v akej výške a či k nej dôjde záleží aj od stavu mv pred nehodou, celkového poškodenia mv a nielen od veku a životnosti jednotlivých dielov. Ak je nutné meniť diely vo vyššej hodnote odporúčam skôr zveriť opravu neznačkovému servisu. Vyžiadajte si zo servisu cenovú kalkuláciu a konzultujte s technikom poisťovne.