apo
04.02.12,10:41
:DKeď zamestnávateľ inkasuje od zamestnancov tržbu v hotovosti za poskytnuté závodné stravovanie, nemalo by to ísť cez registračnú pokladnicu?

apo
Tweety
04.02.12,10:07
:DKeď zamestnávateľ inkasuje od zamestnancov tržbu v hotovosti za poskytnuté závodné stravovanie, nemalo by to ísť cez registračnú pokladnicu?

apo To snáď nieeee.:--- Veď to nie je tržba, ktorú účtujeme na 6...
apo
04.02.12,13:17
Ani úhrada faktúry za tovar služby pri ktorých je povinnosť používať ECR cez sa neúčtuje na 6... a musí ísť cez ECR.

Nájdime lepší dôvod prečo nie.

apo
Mila123
04.02.12,13:19
Ani úhrada faktúry za tovar služby pri ktorých je povinnosť používať ECR cez sa neúčtuje na 6... a musí ísť cez ECR.

Nájdime lepší dôvod prečo nie.

apo
daj jeden príklad.....nenapadá ma nič.....:D
Zita5
04.02.12,13:21
:DKeď zamestnávateľ inkasuje od zamestnancov tržbu v hotovosti za poskytnuté závodné stravovanie, nemalo by to ísť cez registračnú pokladnicu?

apo

Moja odpoveď v podobnej otázke
http://www.porada.sk/t183388-p13-registracne-pokladnice-1-1-2012-suhrn.html#post1966213
evina
04.02.12,13:34
Ani úhrada faktúry za tovar služby pri ktorých je povinnosť používať ECR cez sa neúčtuje na 6... a musí ísť cez ECR.

Nájdime lepší dôvod prečo nie.

apo

Úhrada odberateľskej faktúry je prijatie tržby v hotovosti, t.j. povinnosť registrácie cez ERP.

Prijatie hotovosti za časť z hodnoty stravného lístka je účasť pracovníka na zakúpených stravných poukážkach od dodávateľa. Pracovník nám neuhrádza v hotovosti za naše úkony.

h) tržbou platba prijatá z predaja tovaru alebo z poskytovania
služby na predajnom mieste v hotovosti alebo
inými platobnými prostriedkami nahrádzajúcimi
hotovosť, najmä elektronickými platobnými prostriedkami
alebo poukážkou oprávňujúcou na nákup
tovaru alebo poskytnutie služby; tržbou je aj
platba prijatá ako preddavok,
r
apo
05.02.12,10:05
Prešiel som linky a prečítal dokumnety, ktorých pôvodcom je DRSR.

V prílohe je skupina
56.29 Ostatné jedálenské služby

V klasicikácii produktov podľa CPA som našiel:

56.29.20 Jedálenské služby
Táto subkategória zahŕňa:
- stravovacie služby napr. zabezpečovanie prevádzky prostredníctvom operátorov z jedálenských zariadení, ako sú jedálne a samoobslužné reštauračné zariadenia a kaviarne.
Služby zásobovania jedlom a nápojmi, zvyčajne za zníženú cenu pre skupiny jasne definované, kde sú najviac prepojené väzby profesionálnej povahy tak ako šport, podnik alebo podniková jedáleň, školská jedáleň a kuchyňa, služby univerzitných internátnych jedální, dôstojnícke jedálne a jedálne pre členov armády atď.

Ktorú stranu poskytovania stravy táto kategória definuje:
- Verejnú vývarovňu, ktorá dodá stravu do malého podniku.
- Malý podnik, ktorý nakúpenú stravu vydáva zamestnancom.
- Veľký podnik, ktorý má sám svoju kuchyňu a dodá stravu zamestnancom je v tom po uši:eek: ak neregistruje tržby cez ERP.

Mňa trápia malé podniky, ktorým alebo donesú stravu, alebo zamestanci na základe zmluvy využívajú služby jedného stravovacieho podniku.



Domnievam sa, že musíme rozlišovať medzi subkategóriami:
táto kategória je o dodávaní stravy, niekto navarí a vo veľkom doáva ďalej
56.21 Služby spojené s dodávkou hotových jedál
56.21.19 Ostatné služby spojené s dodávkou hotových jedál
Táto subkategória zahŕňa:
- ostatnú prípravu a dodávku jedál na základe dohody so zákazníkom do inštitúcií, štátnych, komerčných, priemyselných alebo obytných priestorov alebo priestorov určených zákazníkom, na určitú príležitosť

táto kategória je o jedálenských službách priamo zamestnancom a je jedno čo varí, alebo stravu nakupuje.
56.29.20 Jedálenské služby


Je možné, že hľadám v týchto kategóriách nasilu rozdiel, aby som našiel dôvod používať ERP.
Samozrejme, že cieľom tejto témy je mať istotu, že pri závodnom stravovaní ERP nie je povinná.


Hľadajme ďalej.

apo
apo
05.02.12,10:13
Prešiel som linky a prečítal dokumenty, ktorých pôvodcom je DRSR.

V prílohe je skupina
56.29 Ostatné jedálenské služby

V klasifikácii produktov podľa CPA som našiel:

56.29.20 Jedálenské služby
Táto subkategória zahŕňa:
- stravovacie služby napr. zabezpečovanie prevádzky prostredníctvom operátorov z jedálenských zariadení, ako sú jedálne a samoobslužné reštauračné zariadenia a kaviarne.
Služby zásobovania jedlom a nápojmi, zvyčajne za zníženú cenu pre skupiny jasne definované, kde sú najviac prepojené väzby profesionálnej povahy tak ako šport, podnik alebo podniková jedáleň, školská jedáleň a kuchyňa, služby univerzitných internátnych jedální, dôstojnícke jedálne a jedálne pre členov armády atď.

Ktorú stranu poskytovania stravy táto kategória definuje:
- Verejnú vývarovňu, ktorá dodá stravu do malého podniku.
- Malý podnik, ktorý nakúpenú stravu vydáva zamestnancom.
- Veľký podnik, ktorý má sám svoju kuchyňu a dodá stravu zamestnancom je v tom po uši:eek: ak neregistruje tržby cez ERP.

Mňa trápia malé podniky, ktorým alebo donesú stravu, alebo zamestnanci na základe zmluvy využívajú služby jedného stravovacieho podniku.



Domnievam sa, že musíme rozlišovať medzi subkategóriami:
táto kategória je o dodávaní stravy, niekto navarí a vo veľkom dodáva ďalej
56.21 Služby spojené s dodávkou hotových jedál
56.21.19 Ostatné služby spojené s dodávkou hotových jedál
Táto subkategória zahŕňa:
- ostatnú prípravu a dodávku jedál na základe dohody so zákazníkom do inštitúcií, štátnych, komerčných, priemyselných alebo obytných priestorov alebo priestorov určených zákazníkom, na určitú príležitosť

táto kategória je o jedálenských službách priamo zamestnancom a je jedno čo varí, alebo stravu nakupuje.
56.29.20 Jedálenské služby
definícia podľa CPA je na začiatku príspevku

Je možné, že hľadám v týchto kategóriách nasilu rozdiel, aby som našiel dôvod používať ERP. Samozrejme, že cieľom tejto témy je mať istotu, že pri závodnom stravovaní ERP nie je povinná.


Hľadajme ďalej.

apo