paulite
04.02.12,15:03
Co potrebujem na to, aby som tovar, ktory dovazam z Ciny-je bezznackovy, mohla prebalit do vlastnych obalov a predavat pod vlastnou znackou, Nejde o oblecenie ani elektro...nechcem to velmi specifikovat...proste vyrobca mi to dodava bez akehokolvek oznacenia, napr. keby si objednate televizor a on da na visacku resp na obal "televizor" alebo na tricko da visacku, ze tricko...snad som sa vyjadrila zrozumitelne :---
Predpokladam, ze suhlas vyrobcu a to mi treba v akej forme? Resp ake formality...dakujem za pomoc.
lujza.j
04.02.12,14:13
takéto výrobky tu potrebujeme!!!!
korela
04.02.12,14:18
Bez slov.
220870
04.02.12,14:22
Takých hajzl.v ako vy by mali chytať vešať za pi.. do prievanu dokiaľ neuschnete porezať a po kúskoch posielať do Číny.Dopredu ľutujem chudákov čo doplatia na vaše podvody.
Tweety
04.02.12,14:26
Co potrebujem na to, aby som tovar, ktory dovazam z Ciny-je bezznackovy, mohla prebalit do vlastnych obalov a predavat pod vlastnou znackou, Nejde o oblecenie ani elektro...nechcem to velmi specifikovat...proste vyrobca mi to dodava bez akehokolvek oznacenia, napr. keby si objednate televizor a on da na visacku resp na obal "televizor" alebo na tricko da visacku, ze tricko...snad som sa vyjadrila zrozumitelne :---
Predpokladam, ze suhlas vyrobcu a to mi treba v akej forme? Resp ake formality...dakujem za pomoc. Jedna neskromná otázka, kupovala by si takýto tovar ako zákazníčka? Určite nie, veď je to podvod. Možno by si takého predajcu aj na súd dala. Nehorázne,k čomu už mamon niektorých dohnal. http://www.porada.sk/images/smilies/mad.gif
paulite
04.02.12,14:27
Ako sa opovazujete urazat ma!!! Vobec neviete co dovazam, nejde o ziadne faky ani napodobeniny ani nekvalitne veci.
Ked sa neviete v internetovej komunikacii spravat, tak nevyspisujte ludom na porade rady. Vase spravanie je ubohe.
paulite
04.02.12,14:29
Kedze viem, o aky tovar ide, tak by som kupovala, pretoze to nie je fake, je to original vec, ktoru produkuje dana firma, je presne dane zlozenie s certifikatom.
Zda sa Vam zle predavat zlate sperky po vlastnym menom?
lujza.j
04.02.12,14:30
paulite
04.02.12,14:33
Nejdem takto predavat oblecenie!!! mam vlastny eshop s oblecenim uz rok a dodavam z Europy oblecenie a chcem sit vlastnu kolekciu! Vobec tieto prispevky nesuvisia!!!
Z ciny dovazam bizuteriu a sperky a tie chcem udavat pod vlastnou znackou!
lujza.j
04.02.12,14:36
v čine je všetko "originál" aj s certifikátom.... no toto neverím fááákthttp://www.celysvet.cz/skin/smile/s11963.gif
avalik
04.02.12,14:37
Kedze viem, o aky tovar ide, tak by som kupovala, pretoze to nie je fake, je to original vec, ktoru produkuje dana firma, je presne dane zlozenie s certifikatom.
Zda sa Vam zle predavat zlate sperky po vlastnym menom?

zakon c. 10/2004 Z.z. o pucovníctve a skúšaní drahých kovov (puncový zákon)
kopretinka
04.02.12,14:38
...s certifikátom...zlate sperky...
:Dčínske
paulite
04.02.12,14:39
Origina s certifikatom som myslela, ze vyrobky su trebars platiny aleno 10 K zlata., material ze je original.
Nemate pravo reagovat na moj prispevok, a sudit to, co nepoznate. Neplanujem a ani nechcem nikoho klamat alebo zavadzat a je mi luto, ze som sem vobec nejaky prispevok dala :(
lujza.j
04.02.12,14:40
paulite
04.02.12,14:44
Este pre vstkych " mudrych" , ja som napisala, ze si tam dam vlastnu znacku, tym som myslela znacku, ktoru si ja sama vytvorim a dam zaregistrovat!!! nebudem pouzvat znacku, ktora existuje, okrem toho tieto vyrobky pod ziadnou znackou neexistuju!!! takze nikoho klamat a zavadzat nebudem!!!
lujza.j
04.02.12,14:47
Este pre vstkych " mudrych" , ja som napisala, ze si tam dam vlastnu znacku, tym som myslela znacku, ktoru si ja sama vytvorim a dam zaregistrovat!!! nebudem pouzvat znacku, ktora existuje, okrem toho tieto vyrobky pod ziadnou znackou neexistuju!!! takze nikoho klamat a zavadzat nebudem!!!

myslím, že všetci sme to pochopili!!!!! ale stále to bude tovar z číny!!!! nemáme ho tu dosť????
arizona
04.02.12,14:48
Kedze viem, o aky tovar ide, tak by som kupovala, pretoze to nie je fake, je to original vec, ktoru produkuje dana firma, je presne dane zlozenie s certifikatom.
Zda sa Vam zle predavat zlate sperky po vlastnym menom?
Nie nezda.
Ak si vymyslis motivy sperkov a das si ich podla toho vyrobit, tak su jednoznacne tvoje a mozes si ich pod svojou znaclou predavat.
Ale ak predavas nieco, co "vytvoril" niekto iny, pod tvojim menom, tak je to kradez a podvod.

Napr. kupis si original tricko Adiddas, strhnes stitky a das tam svoju znacku. Myslis, ze to nie je podvod?
Je jedno, ci sa jedna o oblecenie,zlate sperky,alebo iny tovar...
Karla26
04.02.12,14:57
ale dotycna to myslela asi tak, ako keby ja vyrabam nejake sperky, pod nijakou znackou, len tak pre seba, nepredavam ich ale napr. dodavam ich nejakemu cloveku, ktory si ich predava pod svojou znackou.. co je na tom podvod???
paulite
04.02.12,14:59
Arizona, dakujem.

Presne tak som to myslela, chcem aby mi to vyrobca vyrabal s mojim logom. Nebudem nikomu nic kradnut a ani sirit a napodobnovat niekoho vyrobky!
Viem, ze je u nas vela vyrobkov z Ciny, ale pozri sa ty, kolko ich mas okolo seba? Mna to zivi a ked sa ti to nepaci, tak to nekupuj. Keby mam moznost nakupovat za rovnakych podmienok v europe, tak to robim, zial to nejde.
paulite
04.02.12,15:00
Ano KArla, tak som to myslela.
kopretinka
04.02.12,15:02
najprv tvrdíš,že zlato,potom je z toho bižu.....najprv tvrdíš,že si to budeš prebaľovať,potom tvrdíš,že výrobca to bude vyrábať s Tvojím logom...:rolleyes: hmmmmmmm
avalik
04.02.12,15:03
Este pre vstkych " mudrych" , ja som napisala, ze si tam dam vlastnu znacku, tym som myslela znacku, ktoru si ja sama vytvorim a dam zaregistrovat!!! nebudem pouzvat znacku, ktora existuje, okrem toho tieto vyrobky pod ziadnou znackou neexistuju!!! takze nikoho klamat a zavadzat nebudem!!!

si si ista? ... to si zadala vyrobu ty? alebo to len nakupujes ako noname?
paulite
04.02.12,15:06
zatial som si to objednavala u neho a predavala len cez kamaratky, ale velmi sa im to paci a aj s kvalitou su spokojne, preto uvazujem, ze si dam registrovat znacku, urobim si navrhy a budem to predavat pod sebou, aj ako bizuteriu alebo aj 10 k zlatom potiahnute.
Karla26
04.02.12,15:07
že porada.sk a jedine coho sa tu clovek docka je len zdrbavanie a odsudzovanie, co vám je? nic nejde kradnut, ani podvadzat, len bude predavat vyrobky, nekopiruje ziadnu znacku ani nic podobne. Tak jej uz niekto poradte co má spravit, a ked neviete tak ju nechajte tak.
misomiso
04.02.12,15:38
Ano, vobec sa netreba zbytocne vzrusovat, to co sa zadavatelke pyta sa robi v 90% pripadov vsetkeho tovaru, ktory obieha po zemeguli. Ide tu iba o ten pravny rozmer, ze ci to mozno oznacit vlastnou znackou bez suhlasu vyrobcu.

No odpoved je taka, ze nemalo by sa to robit, hoci v pripade Cinanov si urcite nebude nikto stazovat. Cinania nepoznaju ochranu znacky, ani patentovu ochranu, oni v mozgu vobec nemaju vyvinute bunky schopne vnimat tieto kategorie.

Teda Cinanovi to bude jedno, ale tebe by to nemalo byt jedno. Pretoze ak to budes robit takto, riskujes, ze ty to prebalis do svojich krabiciek pod vlastnou registrovanou znackou Diamant Star, a ja to zhodou okolnosti tiez doveziem (pokial je to standardne a predavany vyrabany vyrobok) a budem to iste ponukat pod znackou Hovnex. To by nebol dobry start tvojej znacky.

Preto je lepsie sa s Cinanom dohodnut na exkluzivnej vyrobe vyrobkov iba pre teba, ktore nebude predavat inde s tym, ze ho informujes, ze to chces predavat pod vlastnou znackou. Je to lepsia aj preto, ze budes mat nizsia nklady na oznacenie tychto vyrobkov, spravia to priamo Cinania, vacsinou za 0 EUR priplatok (napr. balenia s tvojim logom a pod).
sisima
04.02.12,16:04
... a naši zlatníci a šperkári? nebolo by lepšie rozbehnúť takýto obchod s niečim pravým a tu na SVK? áno chápem... obchod s čínou najnižšie náklady=najvyšší zisk...
miro2111
04.02.12,16:18
Paulite ma pravdu. Ved je to to iste ako Billa ma vlastnu značku Clever a dava ju na všetky výrobky, napriek tomu že ona sama priamo tie vyrobky nevýraba.
paulite
04.02.12,18:02
Miso...ale ja som nepovedala , ze to budem riesit poza chrbat vyrobcu. Samozrejme ho o tom budem informovat, len som tu cakala nejaku radu, ze co sa ho mam vlastne pytat a co vsetko mam od neho ziadat, aby bolo vsetko ako ma byt.
dakujem vsetkym, ktori ma pochopili a podporili.
day
04.02.12,18:31
paulita mozes, dohodni sa s dodavatelom a je to
vela firiem nosi tovar z ciny a je to MADE IN SLOVAKIA, pripadne Vyrobene na Slovensku,
a nehovorim o neakom malom obchodiku

musis chapat odpovede, ludia v cine makaju v nehoraznych podmienkach, europskym lidrom to vyhovuje lebo cina dotuje europu a europa na oplatku nakupuje v cine ..... a sklari nemaji co zrat
korela
04.02.12,19:37
paulita mozes, dohodni sa s dodavatelom a je to
vela firiem nosi tovar z ciny a je to MADE IN SLOVAKIA, pripadne Vyrobene na Slovensku,
a nehovorim o neakom malom obchodiku

musis chapat odpovede, ludia v cine makaju v nehoraznych podmienkach, europskym lidrom to vyhovuje lebo cina dotuje europu a europa na oplatku nakupuje v cine ..... a sklari nemaji co zrat
Made in Slovakia som doteraz chápala tak, že výrobca si zadá v cudzine výrobu svojho výrobku. SVOJHO. Ktorý si navrhne, je to jeho autorstvo. Využije nižšie náklady. A sleduje výstup kvality vypracovania výrobku, garantuje použitý materiál, ktorý uvedie na výrobku, resp. priloží k výrobku. Jeho zloženie. A potom to samozrejme predáva pod svojou značkou.
Inak sa sem potom kydá "krásny" tovar.
Na murano sklo by si svoju značku sotva mohla vycapiť, lebo sú v podstate za rohom a ich výrobky sú tu už dnes dostatočne známe.
Ceduľu na obchod so svojím názvom áno. Ale nie na výrobok.
Spomeniem takú trivialitu ako príklad IKEA. Ich tovar sa vyrába väčšinou v Ázii, ale podľa ich dizajnérov. Je to právom ich značka. Ako mnoho ďalších známych značiek.
korela
04.02.12,19:58
paulite, budem rada ak sa ti bude dariť, len keď si prezriem tvoje príspevky, tak si v mnohom protirečíš. Prečítaj si po sebe.


13.1. http://www.porada.sk/t184176-rada-s-jewelry.html
14.2. http://www.porada.sk/t182316-bizuteria-z-ciny.html
dnes http://www.porada.sk/t186182-p3-co-na-to-potrebujem.html#post1968890

Okrem toho už sa tu zopárkrát objavil nicky s rovnakou štylistikou a témami s handrami, ako napr. keď kúpim tovar v Anglicku a strhnem pôvodné štítky a našijem svoje a pod. stále dookola, témy založené na jeden deň opakujúce sa po inými ďalšími nickmi, ...už to človeka unavuje. Nebudem strácať čas hľadaním.
paulite
05.02.12,19:55
Tak si,prosim ta, daj namahu hladam a daj porovnat IP adresy, ked mienis urazat bez toho, aby si mala dokazy. Nemam potrebu klamat alebo sa skryvat za rozne ine nicky. Som zacinajuca podnikatelka a nema mi kto poradit, ale nikoho nepodrazam a nechystam sa robit nic protizakonne a necestne. Budem rada, ak ma budes kritizovat a obvinovat z veci, na ktore budes mat dokazy. Dakujem.
raduska7
23.02.12,17:32
vsak vsetko sa vyraba v čne, ved sa uz ludia zobudte. aj tie vase poondane nike adidas puma a vsetko ostatne co nie su cinske znacky, ale americka firma nike (aj vsetky ostatne) doda do ciny navrhy vyrobkov a material z ktoreho to ti cinania usiju a nacapia tam znacku nike a vy si to tu potom kupujete za nekrestanske prachy a tvarite sa ze veci z ciny su fuj. ked citam jak sa tu rozculujete na veci z ciny tak ste strasne komicki. Ste spokojni, ze mate americku znacku botasiek ale su vyrobene v CINE. vsak si to tam precitajte na stitku.
vsak ved paulite nepovedala ze tam napise made in slovakia ale ze tam chce mat svoju znacku a to nie je to iste.
misoft
23.02.12,18:08
Kua - trochu ako z rozprávky o Polepetkovi - teda popletené (teda zo strany Paulite)
misoft
23.02.12,18:19
vsak vsetko sa vyraba v čne, ved sa uz ludia zobudte. aj tie vase poondane nike adidas puma a vsetko ostatne co nie su cinske znacky, ale americka firma nike (aj vsetky ostatne) doda do ciny navrhy vyrobkov a material z ktoreho to ti cinania usiju a nacapia tam znacku nike a vy si to tu potom kupujete za nekrestanske prachy a tvarite sa ze veci z ciny su fuj. ked citam jak sa tu rozculujete na veci z ciny tak ste strasne komicki. Ste spokojni, ze mate americku znacku botasiek ale su vyrobene v CINE. vsak si to tam precitajte na stitku.
vsak ved paulite nepovedala ze tam napise made in slovakia ale ze tam chce mat svoju znacku a to nie je to iste.

mimotemy Tu sa pozrite, ako sa vyrába iPad Apple v Číne, aké majú podmienky, aké platy!
http://www.sme.sk/c/6233685/apple-v-cine-prehliada-drsnu-pracu.html

http://www.zive.sk/pozrite-sa-ako-to-vyzera-v-cinskej-tovarni-apple/sc-3-a-299358/default.aspx (http://www.sme.sk/c/6233685/apple-v-cine-prehliada-drsnu-pracu.html)
arizona
23.02.12,18:42
vsak vsetko sa vyraba v čne, ved sa uz ludia zobudte. aj tie vase poondane nike adidas puma a vsetko ostatne co nie su cinske znacky, ale americka firma nike (aj vsetky ostatne) doda do ciny navrhy vyrobkov a material z ktoreho to ti cinania usiju a nacapia tam znacku nike a vy si to tu potom kupujete za nekrestanske prachy a tvarite sa ze veci z ciny su fuj. ked citam jak sa tu rozculujete na veci z ciny tak ste strasne komicki. Ste spokojni, ze mate americku znacku botasiek ale su vyrobene v CINE. vsak si to tam precitajte na stitku.
vsak ved paulite nepovedala ze tam napise made in slovakia ale ze tam chce mat svoju znacku a to nie je to iste.
V niecom mas pravdu, ale je rozdiel ak si nejaka "zapadniarska" firma doda svoje technologie, svoje stroje, svoj material na vyrobu a kontroluju to na mieste ich vyskoleni "zapadniarsky" kontrolori.

A nieco ine je kupovat nezname "originalne" cinske vyrobky vyrabane niekde na kolene v garazi .
Takze aj tovar vyrobeny v Cine moze byt aj kvalitny,aj nekvalitny,zalezi od viacerych okolnosti...;)
alessi
23.02.12,18:58
stale nechapem ako može byt tovar z ciny najlacnejší
vyrobok samoosebe je lacnejší ako na SVK, ale ked si zoberiem dopravu, clo, poplatky....tak ta cena sa vyrovna...
som chcel predavať USB-cka. cena na kus pomaly tretina oproti tunajším, ale ked som si priratal ostatne veci tak mi vyšla cena porovnatelna s cenami tu. nehovorim ešte o minimalnom odbere.... rozdiel bol možno len v marži.
JankaV
04.03.13,06:36
Nechcem zakladať novú tému, s Čínou nemám nič spoločné.
Rozmýšľam nad tým, že ak si dám vyrobiť výrobok nášmu Slovenskému výrobcovi, tak ho bude vyrábať pod mojim označením?
Napr. firma BERI vyrába odevy, má na visačkách svoje logo. Ak si dám ja firma MIRI vyrobiť u neho odev, tak mi tam zavesí moju visačku?
Ďakujem
blavaciko
04.03.13,07:11
moze a nemusi, ak sa dohodnete ze tam zavesi tvoju vysacku, zavesi tam tvoju
Skarab
08.06.13,15:24
Tupi Sovaci vedia akurat tak zavidiet, kradnur, kritizovat, ohovarat.
Miluje ludi co sa buchaju do prsa hovoria o praci v cine, o produjtoch z ciny. Radsej sa pozrite na seba a na svoj dv. Ze nekritizujete okradaniesvk statu svk ludmi? Kradeze na doh v mlionoch? Zlodeji vo vlade? Tunelovanie a privatizacia?
Ale to ze tu je niketo sikovny a snazi sa zistit svojpomocne co a ako funguje, vymysliet podnikanie a vytvarat tak pridanu hodnotu, zamestanost. taktiez odvadza dph statu a tym prispieva na vzdelanie a zdravotnictvo tych vyrivacov.
Takych ludi milujem, nezamestani, len kibicuju pri pive a urazaju. Riesite si svoje komplexy neuspechu a nenaplnenia. Sa zamyslite nad sebou njaprv ako kazit nikeomu naladu.
A poviem vam novinku, ked biekto vyraba soju a da ju firmam na predaj, oni to predavaju pod com? No name soja? Vsak si daju na to svoj brand, supersoya alebo co.. A potom existuje nieco ako velkochod, t.j. Upim soju v milionoch stale no name a potom predavam v malom ludom co si to pomenuju supersoya. Samozrejme znacku supersoya maju registrovanu atd..
Lenze to by ti ltupi vyrovaci na porade museli mat ukoncene apson stredoskolske vzdelanie!!
erik555
08.06.13,15:32
Tupi Sovaci vedia akurat tak zavidiet
Niekto zavidi a niekto ma zo stastia inych depresie...a to uz nie je zavist :D