janko113
04.02.12,15:36
Dobrý deň,prosím o pomoc v právnej veci.Obrátil som sa už na právnikov,ktorí sa ukazujú na internete že pomôžu,ale v skutočnosti na to kašlú a ani sa neunúvajú ozvať.V mesiaci január 2009 súd uznesením zaviazal podnikateľa,že mi má vyplatiť sumu 156 eur.Nakoľko to ignoroval tak som mu presne o rok,v roku 2010,poslal doporučene predžalobnú výzvu na zaplatenie ktorú odmietol prevziať a pošta mi ju doručila späť.Tak sa pýtam,je to už premlčané alebo nie?Každému ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň.
Mária27
04.02.12,15:13
Ak to bolo rozhodnutie súdu, pošli na neho exekútora. Nezabudni si žiadať aj úroky z omeškania a iné výdavky.
zalobaba
04.02.12,15:28
Pred podaním návrhu na vykonanie exekúcie však zisti na súde, či je uznesenie právoplatné a vykonateľné. Ak áno, daj na súde na ňom vyznačiť doložku právoplatnosti a vykonateľnosti, a následne podaj návrh na vykonanie exekúcie.
mattto
04.02.12,15:34
Dobrý deň,prosím o pomoc v právnej veci.Obrátil som sa už na právnikov,ktorí sa ukazujú na internete že pomôžu,ale v skutočnosti na to kašlú a ani sa neunúvajú ozvať.V mesiaci január 2009 súd uznesením zaviazal podnikateľa,že mi má vyplatiť sumu 156 eur.Nakoľko to ignoroval tak som mu presne o rok,v roku 2010,poslal doporučene predžalobnú výzvu na zaplatenie ktorú odmietol prevziať a pošta mi ju doručila späť.Tak sa pýtam,je to už premlčané alebo nie?Každému ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň.

súd zaviazal odporcu uznesením? uznesením asi nie, tým sa rozhoduje o zastavení konania, schválení zmieru, odmietnutí podania. V merite veci sa rozhoduje rozsudkom, platobným rozkazom. O aké uznesenie malo ísť? Ak máš rozhodnutie súdu, prečo posielaš predžalobnú výzvu? Ak máš rozhodnutie súdu (exekučný titul) prečo kontaktuješ právnikov a nie exekútorov?
janko113
05.02.12,09:25
Ahoj mattto,ďakujem za odpoveď,na vysvetlenie:bolo to uznesenie o zastavení konania a podnikateľ mi má vrátiť sumu ktorú som ja musel zaplatiť odvolaciemu súdu.Takže mám kontaktovať exekútora.Úroky z omeškania mi potom vypočíta on?Ešte raz ďakujem a prajem pekný deň.
mattto
05.02.12,10:58
Ahoj mattto,ďakujem za odpoveď,na vysvetlenie:bolo to uznesenie o zastavení konania a podnikateľ mi má vrátiť sumu ktorú som ja musel zaplatiť odvolaciemu súdu.Takže mám kontaktovať exekútora.Úroky z omeškania mi potom vypočíta on?Ešte raz ďakujem a prajem pekný deň.

aha, rozumiem, náhrada trov konania - súdny poplatok. Daj si vyznačiť právoplatnosť a vykonateľnosť uznesenia a s tým choď za exekútorom. Nie, exekútor ti nebude počítať úroky z omeškania, tie tvoria samostatný nárok a ak budeš chcieť aj úroky z omeškania, musíš ich znova žalovať na súde. Výšku úrokov z omeškania upravuje nariadenie vlády č. 87/1995 Z.z.
Michal-L1
06.02.12,21:38
ide o aké plnenie- začo? Pýtam sa z dôvodu premlčania