Tatianka
01.02.06,13:22
Zdravím,
Prosim poskytnete mi informacie ohladne výročnej spravy. Alebo existuje nejaky vzor na vypracovanie?
dakujem
tibor
01.02.06,12:31
ja ju robím - ale udávam tam len minimum čo musím v súlade so zákonmi - presne podľa §20 zákona o účtovníctve - nič viac.
Tatianka
01.02.06,12:43
zatial som este nemala moznost vypracovat takuto spravu a nemam ani šajnu ako by mala vyzerat. Pomohol by mi nejaky vzor. Jedna sa o s.r.o.
tibor
01.02.06,12:53
nič to nie je.
a musíš to robiť tú výročnú správu? spĺňaš podmienky §19?

daj si nadpis a už to ide.

A - napíš niečo o vzniku spoločnosti - dátumy, majektové pomery a zmeny, ako sa darí spoločnosti za posledné roky + výhľad do budúceho roku. popíš významné veci, ktoré ju môžu ovplyvniť - cena ropy, voľby roku 2006, odchod významných spoločníkov či pracovníkov - získanie nových, nový patent...neviem viac - podľa zamerania spoločnosti.
B - udalosti po 31.12. - podpísali ste nový kontrakt či stratili niečo, poistná udalosť - niečo čo poznačí ďalší rok a už o tom vieš teraz.
C - predpokladaný vývoj v roku nastávajúcom - stručne a bez udávania konkrétnych mien a vecí
D - ja nerobím ale popíš výskum a vývoj
E - vlastné akcie nerobím - popíš ak treba
F - posledné rozdelenie zisku a návrh na následné rozdelenie zisku
G+H ak niečo je také popíšeš
priložíš výsledovku, súvahu, CF - prípadne celé Poznámky - záleží čo tam všetko chceš zverejniť
Dada
20.02.07,11:45
nič to nie je.
a musíš to robiť tú výročnú správu? spĺňaš podmienky §19?

daj si nadpis a už to ide.

A - napíš niečo o vzniku spoločnosti - dátumy, majektové pomery a zmeny, ako sa darí spoločnosti za posledné roky + výhľad do budúceho roku. popíš významné veci, ktoré ju môžu ovplyvniť - cena ropy, voľby roku 2006, odchod významných spoločníkov či pracovníkov - získanie nových, nový patent...neviem viac - podľa zamerania spoločnosti.
B - udalosti po 31.12. - podpísali ste nový kontrakt či stratili niečo, poistná udalosť - niečo čo poznačí ďalší rok a už o tom vieš teraz.
C - predpokladaný vývoj v roku nastávajúcom - stručne a bez udávania konkrétnych mien a vecí
D - ja nerobím ale popíš výskum a vývoj
E - vlastné akcie nerobím - popíš ak treba
F - posledné rozdelenie zisku a návrh na následné rozdelenie zisku
G+H ak niečo je také popíšeš
priložíš výsledovku, súvahu, CF - prípadne celé Poznámky - záleží čo tam všetko chceš zverejniť

Treba tam uvádzať aj porovnanie bežného roka s rokom minulým?
Marti.ka
11.05.07,13:23
Ahojte. Dokedy je potrebné zaslať výročnú správu a v ktorom par. zákone sa o tom píše. Vďaka.
Jana Acsová
11.05.07,13:38