lusetka33
04.02.12,21:06
Dobrý večer,

účtujem prípady s príspevkom z UPSVAR, keďže som nevedela ako presne zaúčtovať príjem a výdaj, bola som sa pýtať na DÚ v dvoch mestách priamo kontrolórov. Nikto mi nevedel presne poradiť, povedali mi len že príjem mám dať ako príjem neovplyvňujúci ZD a výdaj za nákup majetku do výdaj ovplyvňujúci ZD. Teraz som tu niekde čítala, že sa to má robiť cez interný doklad. To znamená že to mám celé zle? Účtovala som tak trom klientom.
veronikasad
04.02.12,20:12
Dobrý večer,

účtujem prípady s príspevkom z UPSVAR, keďže som nevedela ako presne zaúčtovať príjem a výdaj, bola som sa pýtať na DÚ v dvoch mestách priamo kontrolórov. Nikto mi nevedel presne poradiť, povedali mi len že príjem mám dať ako príjem neovplyvňujúci ZD a výdaj za nákup majetku do výdaj ovplyvňujúci ZD. Teraz som tu niekde čítala, že sa to má robiť cez interný doklad. To znamená že to mám celé zle? Účtovala som tak trom klientom.
K tomu A a B ti kontrolori zabudli ešte povedať C. Vyčerpanú dotáciu zaučtuješ ako POZD cez interný doklad.
lusetka33
04.02.12,20:18
môžem vystaviť interné doklady aj teraz na konci roka dodatočne, alebo to musím celé prerobiť ....asi ma ... picne
veronikasad
04.02.12,20:19
môžem vystaviť interné doklady aj teraz na konci roka dodatočne, alebo to musím celé prerobiť ....asi ma ... picne
ID sa vystavuje na konci roka
lusetka33
04.02.12,20:28
takže príjem dám do neovplyňujúcich položiek ZD, výdaj môžem nechať ako položky ovplyňujúce ZD a celý výdaj ešte raz dám na výdaj interný doklad ovplyvňucí ZD
 prosím ťa potvrď mi to či som to správne pochopila.... lebo mám z toho traumu

ešte sa spýtam k tým ID, výber peňazí do pokladne alebo vklad na účet som účtovala cez priebežné položky a ID, ale ID hneď, nie až na konci roka - zle?
veronikasad
04.02.12,20:30
takže príjem dám do neovplyňujúcich položiek ZD, výdaj môžem nechať ako položky ovplyňujúce ZD a celý výdaj ešte raz dám na výdaj interný doklad ovplyvňucí ZD
 prosím ťa potvrď mi to či som to správne pochopila.... lebo mám z toho traumu

ešte sa spýtam k tým ID, výber peňazí do pokladne alebo vklad na účet som účtovala cez priebežné položky a ID, ale ID hneď, nie až na konci roka - zle?
prečo výdaj , písala som o POZD ...
lusetka33
04.02.12,20:35
takže príjem ovplyňujúci ZD - interný doklad len dotlačím a výdaj nechám tak ako je, tiež ovplyňujúci ZD :-)
mondes
04.02.12,20:35
takže príjem dám do neovplyňujúcich položiek ZD, výdaj môžem nechať ako položky ovplyňujúce ZD a celý výdaj ešte raz dám na výdaj interný doklad ovplyvňucí ZD
 prosím ťa potvrď mi to či som to správne pochopila.... lebo mám z toho traumu

ešte sa spýtam k tým ID, výber peňazí do pokladne alebo vklad na účet som účtovala cez priebežné položky a ID, ale ID hneď, nie až na konci roka - zle?

To, čo si dala ako výdaj ovpl. ZD, dáš cez ID ako príjem ovpl. ZD. Výber peňazí do pokladne a vklad na účet sa účtuje len cez priebežné položky a nie cez ID. Napr. výber z BU - príjem na priebežné položky a výdaj z prieb. položiek - vklad do pokladne. A opačne.
ewita888
04.02.12,20:37
takže príjem ovplyňujúci ZD - interný doklad len dotlačím a výdaj nechám tak ako je, tiež ovplyňujúci ZD :-)
VOZD je nákup z dotácie..
POZD je použitá dotácia..
veronikasad
04.02.12,20:40
Lusetka, cez interný doklad účtuješ platbu kartou, nie výbery hotovosti

http://www.kros.sk/32183
lusetka33
04.02.12,20:42
DAKUJEM, ale to znamená že musím prepísať celý peňažný denník, ja som z toho naozaj magor, potom do výdaju nebudem dávať nič? dám to len na ten interný doklad?
veronikasad
04.02.12,20:45
DAKUJEM, ale to znamená že musím prepísať celý peňažný denník, ja som z toho naozaj magor, potom do výdaju nebudem dávať nič? dám to len na ten interný doklad?
Výdaje máš správne, s nimi nič nerobíš.
Neučtuješ v ALFE ? Proložila som ti postup pre účtovanie platieb kartou.
lusetka33
04.02.12,20:46
ešte raz vám ďakujem, musím si to prejsť všetko ráno :-)
lusetka33
16.02.12,11:00
Dobrý deň, už zasa mám problém so zaúčtovaním, preto prosím o radu,
podnikateľ použil svoje vlastné fin. prostriedky na zriadenie chránenej dielne v marci, dotáciu dostal až v máji, ako mám zaúčtovať vrátenie peňazí z tejto dotácie podnikateľovi.