havik
05.02.12,07:40
dobry den,

potreboval by som vyriesit jeden mensi problem. vo rodinnej firme mame auto kt. bolo kupovane v roku 2008. auto chceme predat. problem je v tom
ze konatel firmy hovori ze auto sa musi previezt prv na fyzicku osobu-teda mna a potom si ho mozem predat. pytal som sa, ci nemozme auto predat
priamo z firmy, aby sme sa vyhli zbytocnym prepisom a podobne. navyse to auto potrebujem predat cim skor. konatel tvrdi, ze ak sa auto preda
priamo z firmy vznika mu prijem z kt. bude musiet platit dan. (firma nie je platca dph). v podstate jediny problem kt. tu je , je ten ze konatel sa boji
dalsich poplatkov kt. by musel odviezt statu za predaj toho auta ak by sa predavalo priamo z firmy. je to naozaj tak? bude musiet firma nieco platit
ak sa auto preda, alebo ma len konatel neupne informacie.?

dakujem velmi pekne za odpoved, naozaj sa v tom neorientujem a mozno ani konatel.

(ak som temu zaradil zle , tak sa ospravedlnujem)
Ice dive
05.02.12,06:51
každý majetok, ktorý firma predá podlieha dani z príjmov... jedine vtedy nepodlieha dani ak by auto bolo vyňaté z obchodného majetku po dobu 5 rokov a potom by sa predávalo...

konateľ má pravdu, ak by firma predávala auto priamo, bol by to jej mimoriadny príjem, ktorý by zdaňovala, potom ale ty nemáš nárok na peniaze z predaja auta...
havik
05.02.12,08:13
každý majetok, ktorý firma predá podlieha dani z príjmov... jedine vtedy nepodlieha dani ak by auto bolo vyňaté z obchodného majetku po dobu 5 rokov a potom by sa predávalo...

konateľ má pravdu, ak by firma predávala auto priamo, bol by to jej mimoriadny príjem, ktorý by zdaňovala, potom ale ty nemáš nárok na peniaze z predaja auta...

diki a moze to predat firma mne za nejaku symbolicku sumu?
tictac7
11.02.12,23:34
diki a moze to predat firma mne za nejaku symbolicku sumu?

...muselo by byť vyňaté z obchodného majetku najmenej po dobu 5 rokov, teda od roku 2007, ak by chcel prevod realizovať dnes....no a ako píšeš - jedná sa o majetok s.r.o. - a ten akosi nemáš ako len tak vyňať z obchodného majetku....