Evanka
01.02.06,12:40
Neviem sa dopátrať odkedy nadobúda platnosť zmena konateľa a zmena názvu spoločnosti. Od dátumu schválenia Valným zhromaždením, alebo až od dátumu zápisu v OR?
tibor
01.02.06,11:45
my v akciovke sme zmenu v rámci skupiny uznávali už od schválenia VZ - ale vonkajšie vzťahy až po zapísaní v OR. staré vedenie preto notársky splnomocnilo nové vedenie na jednanie - ale názov sme písali starý až do zápisu v OR s poznámkou, že je už podaný návrh na zmenu.

upozorňujem, že je treba na kopu miest poslať doklady o tejto zmene - stačí výpis z OR...
Evanka
01.02.06,11:57
Tibor, ďakujem za rýchlu odpoveď.
Jedná sa o firmu, s ktorou máme uzatvorenú dlhodobú zmluvu od októbra 2005. Názov firmy, na ktorú máme uzatvorenú zmluvu a aj ďalšieho konateľa, ktorý zmluvu podpisoval, majú zapísané v OR až od 13.01.2006. Povedali mi, že ale schválené to bolo VZ už v septembri 2005. Teda je to OK. Fakturovali sme už za december na nový názov. Fa je už aj uhradená. Neviem však, či s tým môžeme mať my, resp druhá strana nejaký problém.
tibor
01.02.06,12:17
dôležité je písať všade IČO a DIČ, ktoré sa predpokladám nemenilo...
Evanka
01.02.06,12:32
IČO a DIČ je samozrejme to isté, ale aj tak mám pochybnosti. Podľa mňa všetky zmeny nadobúdajú platnosť až od zápisu do OR, alebo sa mýlim? Keď však nad tým rozmýšľam, mohli by mať iba oni problém pri uznaní odpočtu DPH.