tomas32
05.02.12,15:41
Ahojte, chcel by som sa s Vami poradit ohladom zalezitosti sudneho urcenie otcostva na zakladne DNA testov. Ak sud urci na pojednavani tento test, v akom case by mali prist vysledky? Neviem, ci je to pravda, niekde som sa dozvedel, ze tieto testy sa robia az po prvom roku zivota dietata, co sa mi ale zda moc neskoro. Ma pravo matka ziadat vyzivne pocas trvani testov?DAKUJEM KRASNE ZA ODPOVEDE, TOMAS
mattto
05.02.12,15:07
testy sa môžu robiť hneď po narodení a dokonca aj keď je dieťa ešte nenarodené - ale nie v súdnom konaní, tu sa musí dieťa najprv narodiť. Výsledky záležia od zaneprázdnenosti znalca, resp. ako rýchlo účastníci (alebo iba označený otec) zložia preddavky na znalecké dokazovanie, lebo znalec bez poukázania týchto preddavkov od súdu nemôže ževraj nakúpiť potrebný materiál, znalec dostane peniaze, zavolá si otca, dieťa, zoberie im vzorky krvi...
tomas32
05.02.12,15:10
Ok, ak som to spravne pochopil, znalec bude cakat, kym mu dam financie na vykonanie testu a kym vlastne sa zoberie krv...atd. Hmm, ked to tak vsetko davam dokopy, to moze naozaj niekedy trvat aj dva tri mesiace ako som sa niekde docital.
mattto
05.02.12,15:16
Ok, ak som to spravne pochopil, znalec bude cakat, kym mu dam financie na vykonanie testu a kym vlastne sa zoberie krv...atd. Hmm, ked to tak vsetko davam dokopy, to moze naozaj niekedy trvat aj dva tri mesiace ako som sa niekde docital.

ee, súd uznesením nariadi znalecké dokazovanie, určí znalca, účastníkom zloženie preddavkov (uznesenie sa doručuje účastníkom a znalcovi). Ty zložíš peniaze na účet súdu, súd vypracuje ďalšie uznesenie, ktorým poukáže tieto preddavky znalcovi (uznesenie sa účastníkom nedoručuje, iba učtárni súdu). Doba trvania sa nedá povedať, záleží od okolností