durcan
05.02.12,19:00
Chcela by som vedieť ako sa považuje prednáška vykonaná na dohodu - 1x za február, plat cca 7eur v hrubom - ak som evidovaná na úrade práce ako nezamestnaná? Podpisovala som doklad, že nemám brigádu a ani ju nemám. Ide len o príležitostné prednášanie počas roka (2x za minulý rok). Akurát nechcem prísť o podporu, ktorá je v mojom prípade niekoľkonásobne vyššia.Mám prednášať radšej bez dohody alebo je tam nejaký finančný limit?
veronikasad
05.02.12,18:04
Chcela by som vedieť ako sa považuje prednáška vykonaná na dohodu - 1x za február, plat cca 7eur v hrubom - ak som evidovaná na úrade práce ako nezamestnaná? Podpisovala som doklad, že nemám brigádu a ani ju nemám. Ide len o príležitostné prednášanie počas roka (2x za minulý rok). Akurát nechcem prísť o podporu, ktorá je v mojom prípade niekoľkonásobne vyššia.Mám prednášať radšej bez dohody alebo je tam nejaký finančný limit?
Každú dohodu treba odovzdať na UP pred začiatkom výkonu práce. Mesačný príjem nesmie presiahnuť sumu 139,90€.
Xanti
05.02.12,18:06
AK máš dohodu prečo si ju pred nástupom nedala teda kopiu tej dohody na UP? Ved zarobiť ako nezamestnaná môžeš až 139,90 eur mesačne, bez porušenia podmienok.
Ak si mala príjem, a dohodárov hlásia na SP nakoľko sú za nich platené odvody zamestnávateľom, tak ťa môžu vyradiť z UP , že si im túto dohodu zamlčala.
durcan
06.02.12,14:47
Dohoda nie je zatiaľ podpísaná. Mám len návrh. Nie je podpísaná zamestnávateľom.A tento zamestnávateľ tam dopredu vpísal dátum 24.1.2012. Pozerala som, je to len na túto konkrétnu prednášku 7.2.2012, hrubá mzda 7 eur. Ako sa to dá teraz riešiť? Mám to nahlásiť na UP? Ako? Dátum mám kontroly na UP mám až 28.2. Prípadne sa nateraz dohodnem, že budem robiť prednášku zadarmo....
veronikasad
06.02.12,14:50
Dohoda nie je zatiaľ podpísaná. Mám len návrh. Nie je podpísaná zamestnávateľom.A tento zamestnávateľ tam dopredu vpísal dátum 24.1.2012. Pozerala som, je to len na túto konkrétnu prednášku 7.2.2012, hrubá mzda 7 eur. Ako sa to dá teraz riešiť? Mám to nahlásiť na UP? Ako? Dátum mám kontroly na UP mám až 28.2. Prípadne sa nateraz dohodnem, že budem robiť prednášku zadarmo....
Zisti u zamestnávatela, či ťa už prihlásil do SP. Ak ano, je len otázkou času, kedy UP na to príde. Spätne ťa vyradia z evidencie.
Ak ešte prihlásená v SP nie si, odnes dohodu na UP. Ak je v dohode uvedený presný dátum výkonu práce - ešte to stíhaš, ale musíš to odniesť skôr ako máš kontakt.
durcan
06.02.12,15:25
Doklad zamestnávateľ ešte nemá a teda predpokladám, že ma nemohol bez neho zahlásiť na SP. Je pravda, že údaje mohol mať z minulého roka. Komu to tam mám odovzdať? Tej panej, čo som dávala žiadosť alebo tej čo sa mám potom hlásiť? Radšej ostanem bez dohody...