Tada11
05.02.12,20:34
Dobrý večer,
chcela by som vás poprosiť o radu. Prevádzkujeme kaviareňa keď nám príde tovar, vyberiem peniaze z kasy a vyplatím ho. Ako toto zaevidujem...ako dosiahnem to, že mi bude sedieť stav v pokladni? Alebo nemôžem urobiť to, že vyplatím z pokladni? Môžem vyplácať iba z penazí, ktoré som mala deň predtým? Neviem či som to napísala zrozumieľne :-)
evina
05.02.12,19:38
Dobrý večer,
chcela by som vás poprosiť o radu. Prevádzkujeme kaviareňa keď nám príde tovar, vyberiem peniaze z kasy a vyplatím ho. Ako toto zaevidujem...ako dosiahnem to, že mi bude sedieť stav v pokladni? Alebo nemôžem urobiť to, že vyplatím z pokladni? Môžem vyplácať iba z penazí, ktoré som mala deň predtým? Neviem či som to napísala zrozumieľne :-)

Vlož do kasy VPD alebo akýkoľvek papierik, na ktorom zaznamenáš výber, alebo priamo ho zaznamenaj v kase /nemusíš/ ak sa dá..
Tada11
05.02.12,19:46
Ďakujem...celkom jednoduché až ma to prekvapuje :-)
Tada11
05.02.12,19:49
Ale ešte mám predsa len jednu otázku. Majiteľ si vezme po uzávierke peniaze ale nemá banký účet. Proste peniaze má mimo v kasičke a vypláca tovar a nájom a podobne. Bude toto niekto sledovať? JE toto problém. Musí mať bankový účet???
blavaciko
05.02.12,20:26
nie, nemusi mat bankovy ucet...
moze to mat kludne aj v obalocke alebo v pancuche...
veronikasad
05.02.12,20:45
Len aby tá pančucha nebola deravá, lebo ako potom bude robiť 4 inventúry do roka - keď sa mu rozkotúľajú ...