mi75
05.02.12,21:20
Zamestnávateľ mi bez môjho súhlasu preplatil dovolenku , na ktorú mi vznikol nárok počas MD v roku 2010.V súčasnosti som na rodič.dov., nastúpiť do práce plánujem až v januári 2013( po dovŕšení 3 rokov dieťaťa). Viem , že podľa zák.práce mám nárok na čerpanie dovolenky po návrate do zamestnania po MD a RD. Môžem zamestnávateľovi vrátiť peniaze, ktoré mi poslal na účet t.j. preplatil mi dovolenku? Ako mám postupovať? Kde v zákone je vymedzené, kedy môže zamestnávateľ dovolenku preplatiť ( mám info, že len v prípade roviazania prac.pomeru).Ďakujem
Xanti
05.02.12,20:23
mimotemy A prečo si si založila novú tému? A nepokračuješ v príspevkoch v predošlej téme http://www.porada.sk/t171760-p2-materska-a-rodicovska-dovolenka-a-narok-na-dovolenku.html#post1968996 aby si to mala všetko na jednom mieste?
mi75
05.02.12,20:31
Myslela som ,že to ľahšie vyhľadajú ľudia, ak sa stretnú s problémom vrátenia už vyplatenej dovolenky. Ja som to hľadala a na túto tému som nenašla odkaz- riešenie.
ewita888
05.02.12,20:36
už sa ti k tomuto problému včera vyjadrila Veronikasad.. zbytočne to tu budeš vypisovať x-krát, stále ti budú odpovedať tí istí..

keď chceš niečo riešiť, musíš ísť do zamestnania a tam s nimi dohodnúť, čo ďalej.. oni porušili zákon, upozorni ich na to.. my to tu nevyriešime..