kimart
06.02.12,07:01
Ahojte, prosím neviem mi niekto pomôcť, robím v úč. programe POHODA a pri inventarizácii pohľ. mi dáva bludy, t.j. do inv. za jednu firmu mi niekedy nahádže aj pohľadávky inej firmy, takže to vôbec nemôžem na základe programu robiť. Kde robím ja chybu? je to niekde v nastaveniach programu?
kimart
06.02.12,07:09
Hm, nevie nik? apoň prosím o vyjadrenie, či to máte vy OK, tí ktorí robíte v POHODE:o?
Zdenka 0705
06.02.12,07:29
Mne to robí dobre. V nastaveniach programu to určite nebude, zostava predsa ťahá údaje z vystavených faktúr, teda aj adresu oberateľa - máš v adrese odberateľa všetky údaje správne?
bea
06.02.12,07:33
Možno nemáš správne IČO, alebo žiadne IČO ?
kimart
06.02.12,07:44
hm, vtom to nebude IČO mám správne.... no zlučuje to nesprávne, no nie vždy....
Pidgey
06.02.12,12:50
pravdepodobne bude problem v tom, ze FA nemaju vazbu na adresar,alebo maju zlu vazbu na adresar. T.J. vystavili sa fa, zapisala sa adresa do FA,ale nepotrvrdilo sa, ze sa ma adresa zapisat aj do adresara.
Alebo sa urobila FA skopirovanim inej FA, prepisala sa adresa, a pri ukladani sa nezrusila vazba na staru adresu.
Skuste si pozriet niektoru takuto FA, co Vam zle priraduje, ked s ana nu nastavite, kliknite na tri bodky pod rolovacim menu v adrese, ci vas to hodi na danu firmu v adresari. ak nie, treba to opravit.
P.S. je dobre mat zasrtnute v nastaveniach Pohody, v Globalnom nastaveni, cast Adresar "Inteligetny zapis adries dokladov" a prip aj tu druhe pod tym. Pohoda Vam pri vypisani adresy ponukne, ze ci sa dana firma nachadza v adresari, resp Vam ponukne moznost danu adresu automaticky ulozit aj do aresara.