Reve
06.02.12,12:45
Ahojte,
mala by som k Vám prosbu. Zamestnanec mi nevyplnil čestné prehlásenie o dosiahnutej praxi - na základe toho som nevedela, že má nárok od 1.8.2010 na preradenie do vyššieho platového stupňa z 11 na 12. CHcem sa opýtať, musím mu - mal by mať na to nárok - spätne prepočítať plat od augusta 2010 /s o stupnicou platových taríf na dané obdobie/ a vyplatiť v tejto mzde rozdiel??
Veľmi pekne ďakujem za radu
Reve
Ľubica2
06.02.12,12:35
Podľa čoho bol zaradený do 11 platového stupňa ?
Reve
06.02.12,13:38
má to na platobnom výmere z predchádzajúceho zamestnania :) poprosila som mzdárku nech mi pošle čestné prehlásenie, na základe ktorého mu to priznali, ale zatiaľ ho nemám.... takže...tak
Reve
07.02.12,08:50
keď som volala so mzdárkou z predchádzajúceho zamestnania, tak mi povedala, že to ho zaradila na základe zápočtového listu.... že nevypisoval žiadne čestné prehlásenie o praxi, že to bol nejakého šéfa známy, ktorý ho stiahol z nejakej stavby /je vedúci stav.úradu/ a že podľa životopisu mal len stav.činnosť - tam udáva len roky.... pomôžte prosím...
reve
tictac7
07.02.12,09:04
...na čo nemáš papier, to neriešiš. Ak máš papier teraz a zistila si, že mal nárok v minulosti, tiež neriešiš - toto je vyslovene jeho problém, že sa o tie peniaze pripravil...
...ja osobne som mala papiere a napriek tomu mi zvýšili PT s oneskorením o 2 mesiace na moju urgenciu a aby mi nebolo ľúto, tak o to, čo som dostala viac v tabuľke, tak mi zobrali na osobnom ohodnotení....
Reve
07.02.12,09:13
Ďakujem,
len mi to nešlo, pretože jednej pracovníčke sme to preplácali....
pekný deň
reve
tictac7
07.02.12,09:18
Ďakujem,
len mi to nešlo, pretože jednej pracovníčke sme to preplácali....
pekný deň
reve

...a z akého dôvodu? ...inak by ste mali mať na každého rovnaký meter....
Reve
07.02.12,12:08
došla nová účtovníčka a jej to prepočítala... a vraj na to má nárok , starosta súhlasil, tak som jej to musela preplatiť...
Ľubica2
08.02.12,11:45
Nech vypíše čestné prehlásenie o dosiahnutej praxi, keď Ti ho odovzdá, tak si to ošifruj kedy Ti to bolo doručené, prípadne aj cez registratúru. Možno nebude mať nárok ani na platový stupeň v ktorom je teraz viď. § 6 ods. 2 písm. b) zák. 553/2003.