LuciaV86
06.02.12,14:15
Kaderníčka - ktorá účtuje v sústave JU.
Nakupuje pre svoju prácu napr. kefy, pláštenky, uteráky atd. , ale aj drahšie veci nožnice, strojčeky, kreslá .

Može sa to všetko účtovať na 580 - Výdavky ovplyn. ZD - réžia/rôzne ?
Alebo to má ísť na položku nákup tovaru?

Musím to potom evidovať aj na sklade?
Ja som to všetko dávala riadne - priamo do výdavkov, a drahšie veči s dobou použiteľnosti nad 1 rok som evidovala v knihe DHIM. Cez sklad som nedávala nič.
Neviem či to robím správne - ale príde mi fest pracné evidovať na sklade každú sponku, pláštenku atd. - státle by to na sklade bolo - lebo na základe čoho to potom vyradím??? Fakt neviem ako sa to robí správne!

Za príspevky dakujem!
tictac7
06.02.12,13:29
Kaderníčka - ktorá účtuje v sústave JU.
Nakupuje pre svoju prácu napr. kefy, pláštenky, uteráky atd. , ale aj drahšie veci nožnice, strojčeky, kreslá .

Može sa to všetko účtovať na 580 - Výdavky ovplyn. ZD - réžia/rôzne ? neviem, čo je 580, ale určite nie prevádzková réžia - pozri si postupy účtovania - patrí do materiálu....
Alebo to má ísť na položku nákup tovaru?

Musím to potom evidovať aj na sklade?
Ja som to všetko dávala riadne - priamo do výdavkov, a drahšie veči s dobou použiteľnosti nad 1 rok som evidovala v knihe DHIM. Cez sklad som nedávala nič.
Neviem či to robím správne - ale príde mi fest pracné evidovať na sklade každú sponku, pláštenku atd. - státle by to na sklade bolo - lebo na základe čoho to potom vyradím??? Fakt neviem ako sa to robí správne!

Za príspevky dakujem!

kúsok odpovede v texte...