ThomasKay
06.02.12,16:08
Dobrý deň, rád by som sa informatívne opýtal, ako to je s odhlásením z úradu práce....
Totiž, bol som evidovaný asi pol roka, potom som si zhodou okolností našiel prácu...Keď som sa personalistu pýtal, či sa mám odhlásiť z úradu práce, povedal, že nie, že ma odhlási firma, pretože budú ešte prostredníctvom UPSVAR žiadať príspevok na dopravu za prácou pre mňa...

Včera som sa však od kolegu dopočul, že vraj som tam mal ísť osobne. Ako to teda vlastne je ? Môže zamestnávateľ odhlasovať zamestnanca z evidencie nezamestnaných ? Ak nie, hrozia mi nejaké sankcie ??? Podporu ani nič podobné som nepoberal....Ďakujem
Tweety
06.02.12,15:11
Dobrý deň, rád by som sa informatívne opýtal, ako to je s odhlásením z úradu práce....
Totiž, bol som evidovaný asi pol roka, potom som si zhodou okolností našiel prácu...Keď som sa personalistu pýtal, či sa mám odhlásiť z úradu práce, povedal, že nie, že ma odhlási firma, pretože budú ešte prostredníctvom UPSVAR žiadať príspevok na dopravu za prácou pre mňa...

Včera som sa však od kolegu dopočul, že vraj som tam mal ísť osobne. Ako to teda vlastne je ? ÁNo, mal si sa odhlásiť osobne, a to doniesť PZ. Môže zamestnávateľ odhlasovať zamestnanca z evidencie nezamestnaných ? NIe. Ak nie, hrozia mi nejaké sankcie ??? Podporu ani nič podobné som nepoberal...TO, žE SI nepoberal nič, neznamená, že si nemal prísť s PZ a oni by ťa na tomto základe vyradili. ÚP za nezamestnaného platí ZP,takže sankcia môže byť..Ďakujem
V texte.
ThomasKay
07.02.12,17:27
Dobrý deň, takže len pre info dodám, že dnes som bol na tom úrade práce, a ZAMESTNÁVATEĽ ma ODHLÁSIL z evidencie, ciže som nemal žiadne problémy ani sankcie....Ale aj tak ďakujem za radu ! :)
marta bodonova
27.06.12,13:10
Ja sa chcem odhlásiť z úradu prace, idem do zahraničia. Pani na úrade mi povedala, že mám napísať žiadosť, vie mi niekdo poradiť ako?
Ďakujem
Katy a R
27.06.12,13:15
Ja sa chcem odhlásiť z úradu prace, idem do zahraničia. Pani na úrade mi povedala, že mám napísať žiadosť, vie mi niekdo poradiť ako?
Ďakujem
napríklad:
Žiadam o vyradenie z evidencie uchádzačov o zamestnanie k .... (dátum).
s pozdravom
marta b
A ak s tam nedostavíš v predpísanom termíne - vyradia ťa aj tak (bez žiadosti).
veronikasad
27.06.12,13:16
napríklad:
Žiadam o vyradenie z evidencie uchádzačov o zamestnanie k .... (dátum).
s pozdravom
marta b
V žiadosti treba uviesť aj dôvod.
Katy a R
27.06.12,13:22
V žiadosti treba uviesť aj dôvod.
nuž ak nechce ten dôvod uviesť, tak nemusí. Stačí len požiadať. (písmenko m).