Rasti.ma
06.02.12,16:47
Dobrý deň,

v zákonnej lehote (23.1.) som zamestnávateľovi podal Vyhlásenie na zdanenie príjmov FO pre rok 2012. Ten mi však neuplatnil za mesiac január nezdaniteľnú časť ZD. Ako mám postupovať, na koho sa môžem obrátiť so sťažnosťou, teda okrem zamestnávateľa samotného?
Tweety
06.02.12,15:48
Dobrý deň,

v zákonnej lehote (23.1.) som zamestnávateľovi podal Vyhlásenie na zdanenie príjmov FO pre rok 2012. Ten mi však neuplatnil za mesiac január nezdaniteľnú časť ZD. Ako mám postupovať, na koho sa môžem obrátiť so sťažnosťou, teda okrem zamestnávateľa samotného? DÚ, ak podáš DP.
ewita888
06.02.12,15:54
prečo sa chceš sťažovať? zamestnávatel to nechce riešiť?
Rasti.ma
06.02.12,18:34
Pracovníčka, ktorá ma na starosti personálne záležitosti je povrchná, odflákne a dobabre čo sa len dá a tak trochu mi dochádza trpezlivosť, pretože to nieje len tá jedna vec, ktorú zbabrala. Proste som spravil, čo píše zákon a zamestnávateľ to neurobil.

Tweety, DP podám samozrejme až budúci rok a mne tie peniaze chýbajú. Zamestnávateľ sa na to nemôže jednoducho vykašlať a založiť moje vyhlásenie ktoviekam. Nie je za to nijako postihnutý, ak si nesplní svoju povinnosť? Tak to potom, podľa tvojej odpovede, môže pokojne robiť celý rok s tým, že si potom podám DP.
stormcatcher
06.02.12,18:39
Čo ti chýba, 10 €?
ewita888
06.02.12,19:01
Čo ti chýba, 10 €?

prečo nie?

Choď sa mzdovou, ešte je len siedmeho zajtra, nech to opraví, nie je to problém..keď nebude ochotná, máš predsa nejakého šéfa svojej firmy, treba mu povedať o jej prešlapoch..
Rasti.ma
07.02.12,16:06
to:
stormcatcher (http://www.porada.sk/member.php?u=18975)
mimotemy ide o princíp, poriadok a bavíme sa o tom, čo píše zákon... Mimochodom nie je to 10 EUR. Ak sa Ti zdá 10 EUR smiešna suma, uvítam, keď mi ju každý mesiac prispeješ. (môže sa tu napísať také, že idiot?)
slavuska
07.02.12,16:11
Čo ti chýba, 10 €?

no podla mna je to 57,70€ a to je už dosť veľký peniaz
Rasti.ma
07.02.12,16:15
Ewita,
mzdovú nemáme, robí nám to firma, ktorú nepoznám, ale samozrejme si to viem zistiť. Kiež by som Ti mohol vyrozprávať čo za pomery u nás vládnu...
Takže dá sa to opraviť, ale január mi vrátia až po podaní DP budúci rok, však?
Ešte jedna otázočka, keďže sa očividne vyznáš :) Ani minulý rok mi neodrátavali NČZD. Stačí, ak som do vyhlásenia dopísal, že si nárokujem aj za rok 2011, podpísal a odovzdal, alebo sa to píše do žiadosti o ročné zúčtovanie?
Ďakujem.
ewita888
07.02.12,16:22
Ewita,
mzdovú nemáme, robí nám to firma, ktorú nepoznám, ale samozrejme si to viem zistiť. Kiež by som Ti mohol vyrozprávať čo za pomery u nás vládnu...
Takže dá sa to opraviť, ale január mi vrátia až po podaní DP budúci rok, však? nie, spravila ona chybu, tak nech ti to opraví ešte teraz - prerobí ti mzdu
Ešte jedna otázočka, keďže sa očividne vyznáš :) Ani minulý rok mi neodrátavali NČZD. Stačí, ak som do vyhlásenia dopísal, že si nárokujem aj za rok 2011, podpísal a odovzdal, alebo sa to píše do žiadosti o ročné zúčtovanie? nie, dozadu sa to už určite nedá.. až v ročnom zúčtovaní sa ti tá nezd. čiastka odráta, takže budú sa ti vracať dane..
Ďakujem.
v texte