Ludka Arcaky
06.02.12,17:39
Dobrý večer, chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Som 20 ročná študentka (nadstavbové štúdium). Od tohto nového roka som si zaplatila "intenzívny kurz angličtiny" ktorý začal v septembri, ja som začala naň chodiť od Januára. Bola som tam asi 12x. A ja trúba sprostá som už zaplatila peniaze na 2.polrok. Chcela by som sa spýtať či mi niekto nevie poradiť ako sa mam odvolať aby mi vrátili všetky peniaze ktoré som zaplatila na 2.polrok, pretože už tam nebudem chodiť.
Mila123
06.02.12,16:41
a čo máš v zmluve? podmienky platby a skoršieho ukončenia kurzu....
Ludka Arcaky
06.02.12,16:43
nemam žiadnu zmluvu, nič.
Mila123
06.02.12,16:44
ako si vedela koľko ,kedy a kam zaplatiť?
Ludka Arcaky
06.02.12,16:48
vybavovala som to cez kamaratku. Ona ma do toho dotiahla, a ja blbá som si to poriadne nepremyslela. Všetko nam povedali v tej škole, kolko zaplatiť a kde zaplatiť. Dali nam šek, a prihlášku na kurz. A dnes som sa bola pýtať na to vratenie, a dotyčná osoba mi povedala že je to štatna inštitucia a neda sa to niako vratiť späť, čo sa mi nechce ani veriť že sa to nedá. Ale stale sa vyhováraju že je to štatna škola a nie súkromná.
tictac7
06.02.12,16:58
...inak, aj keby to bola súkromná škola - nehnevaj sa na mňa....zaplatíš, začneš chodiť, potom si to rozmyslíš a chceš späť peniaze....a teraz si zober, že ja som osoba, ktorá tieto kurzy zabezpečuje, samozrejme, že kurz otvorím, ak mám určitý počet študentov, na začiatku ich mám dosť a po mesiaci sa mi polovica odhlási a chce späť peniaze a ja budem stratová, lebo ten zbytok žiakov mi nezaplatí lektora, prenájom, energie....
Mila123
06.02.12,16:59
vybavovala som to cez kamaratku. Ona ma do toho dotiahla, a ja blbá som si to poriadne nepremyslela. Všetko nam povedali v tej škole, kolko zaplatiť a kde zaplatiť. Dali nam šek, a prihlášku na kurz. A dnes som sa bola pýtať na to vratenie, a dotyčná osoba mi povedala že je to štatna inštitucia a neda sa to niako vratiť späť, čo sa mi nechce ani veriť že sa to nedá. Ale stale sa vyhováraju že je to štatna škola a nie súkromná.
čo bolo v prihláške? ako a aké boli podmienky stanovené?
Ludka Arcaky
06.02.12,17:10
vybavovala som to cez kamaratku. Ona ma do toho dotiahla, a ja blbá som si to poriadne nepremyslela. Všetko nam povedali v tej škole, kolko zaplatiť a kde zaplatiť. Dali nam šek, a prihlášku na kurz. A dnes som sa bola pýtať na to vratenie, a dotyčná osoba mi povedala že je to štatna inštitucia a neda sa to niako vratiť späť, čo sa mi nechce ani veriť že sa to nedá. Ale stale sa vyhováraju že je to štatna škola a nie súkromná.

hm... v tomto mas pravdu, takže mi nič neostava len prehltnúť to že som vyhodila do luftu 150€ za to že som si to poriadne nepremyslela. :(
ewita888
06.02.12,17:13
alebo si zožeň kupcu.. :-)
Ludka Arcaky
06.02.12,17:17
kupcu ?? nerozumiem, ako to ?
ewita888
06.02.12,17:22
niekoho, kto by chcel pokračovať v tom, čo si ty začala..