abcd.kates
06.02.12,18:29
Ahojte, neviem sa zorientovať v týchto veciach. Musíme zobrať úver, kupujeme starší dom. Viete mi poradiť? Vie niekto aký je rozdiel medzi hypotekárnym úverom a úverom na bývanie?
tictac7
06.02.12,17:35
...ak myslíš úver na bývanie, ktorý ponúka jedna banka, tak žiadny, je to len názov...
bubkoch
06.02.12,18:01
rozdiely tam sú, a velké, inac by banky úvery na bývanie nevymysleli ako obchádzanie hypotekárnych úverov ...

hlavny rozdiel je ze hypo uvery sa riadia zakonom o bankach, úvery na byvanie alebo spotrebitelske uvery zalozene nehnutelnostou nie ... ale podrobnejsie by to musel vysvetlit odbornik co do toho vidi viac :)
kvetinka2
16.03.12,08:34
Dobrý den, potrebujem poradiť, vlastním 1-izb. byt a chcela by som kúpiť vačší ale potrebujem na to 30tis. Tým vačším by som chcela aj ručiť, jeho hodnota je 30 tis. a ten 1-izb. dať do prenájmu aby sa z toho splácala tá požička. Teraz som vymenila prácu, kde zarábam cca400e. Mám šancu dosťať niekde takýto úver? Poradte kde a na aké poplatky si mám dať pozor. Dakujem Vám za pomoc
myara
16.03.12,11:29
Dobrý den, potrebujem poradiť, vlastním 1-izb. byt a chcela by som kúpiť vačší ale potrebujem na to 30tis. Tým vačším by som chcela aj ručiť, jeho hodnota je 30 tis. a ten 1-izb. dať do prenájmu aby sa z toho splácala tá požička. Teraz som vymenila prácu, kde zarábam cca400e. Mám šancu dosťať niekde takýto úver? Poradte kde a na aké poplatky si mám dať pozor. Dakujem Vám za pomoc

musis si obehat rozne banky, lebo kazda musi posudit tvoju bonitu, a podla toho ti uver poskytnu