helma73
06.02.12,18:47
Dobrý deň,
poprosila by som radu, oslovilo ma viesť kurzy predpôrodnej prípravy jedno zariadenie, ja však nemám založenú živnosť na túto činnosť,mám trvalý pracovný pomer, týkalo by sa to len práce cez víkend, akou formou by som sa s nimi mohla oficiálne dohodnúť na spolupráci a aj si niečo privyrobiť?
veronikasad
06.02.12,18:01
Dobrý deň,
poprosila by som radu, oslovilo ma viesť kurzy predpôrodnej prípravy jedno zariadenie, ja však nemám založenú živnosť na túto činnosť,mám trvalý pracovný pomer, týkalo by sa to len práce cez víkend, akou formou by som sa s nimi mohla oficiálne dohodnúť na spolupráci a aj si niečo privyrobiť?
Ak pôjde o opakovanú činnosť, môžeš so zriadením uzatvoriť dohodu o pracovnej činnosti. Výška príjmu nie je obmedzená. Výkon práce nesmie presiahnuť 10 hod. týždenne.
helma73
06.02.12,18:20
Ďakujem, a mám sa niekde hlásiť na poisťovňu, alebo daňové?
Mila123
06.02.12,18:21
oslovilo ma viesť kurzy :D toto si napísala? kto ťa oslovil?
helma73
06.02.12,18:48
Naozaj som to tam napísala, myslela som ale "oslovili ma", to nie je však podstata mojej otázky, dík za upozornenie:)
Mila123
06.02.12,18:54
tak Veronika ti odpovedala....
veronikasad
06.02.12,19:19
Ďakujem, a mám sa niekde hlásiť na poisťovňu, alebo daňové?
Prihlasuje ťa zamestnávatel (organizátor kurzu). Z tejto činnosti ti nevyplývajú žiadne povinnosti, len na konci roka zdaníš tento príjem spolu s príjmom z TPP (môžeš požiadať o ročné zúčtovanie dane zamestnávatela).
helma73
06.02.12,19:48
ak zdravotnícke zariadenie poskytuje vlastne len priestor a chce tam mať takúto službu , platí to aj vtedy? Myslím,že živnosť sa mi neoplatí zakladať. Ešte raz ďakujem za jednoduché a vecné info.