duficek
01.02.06,14:03
riskujem ze to tu uz bolo rozoberane, ale nemam teraz cas prehladavat poradnu (neskor napravim), chcel by som sa opytat na nasledovne :
v januari kupim notebook za 29,999 sk, zahrniem ho do drobneho majetku a vydaj je prevadzkova rezia.
v marci zistim, ze sa mi bude lepsie ovladat program cez mys, tak si dokupim Bluetooth mys za cca 2,000sk, kedze pri prenose chcem notebook chranit dokupim tasku za 1,500sk a k tomu multifunkcne zariadenie za 6,000sk.

mozem dat BT mys a tasku tiez do rezie, alebo sumu priratam k notebooku ako technicke zhodnotenie a spolu to dam ako hmotny majetok na odpisovanie?

multifunkcne zariadenie funguje aj bez PC, tak to ide jednoznacne do drobneho majetku.
Braňo
01.02.06,13:10
Myš Ti nefunguje bez toho, aby si ju nezapojil do PC, takže je to technické zhodnotenie, ale veľa názorov účtuje priamo do nákladov.
mysimis
01.02.06,13:11
Jedná sa o technické zhodnotenie PC, zaradila by som to ako hmotný majetok a začala by som to odpisovať.
duficek
01.02.06,13:23
dakujem, myslel som si to. v tom pripade si asi vyberiem drahsi notebook, ked uz to budem musiet odpisovat :)
Braňo
01.02.06,13:25
Ja by som aj tú tašku zahrnul do tech. zhodnotenia, nakoľko pochybujem, že by si ju používal na iný účel.
duficek
01.02.06,13:36
jasne, ked mys tak aj tasku ked je specialne urcena na notebook. obycajnu tasku by som dal do rezie.
Maya1
01.02.06,18:08
ja by som uvažovala aj tým smerom, že notebook už jednu myš má a pri práci s PC sa nepoužívajú obe naraz. Brala by som to akože - na výmenu. Čo poviete?
a taška sa použije aj na dokumenty?
Heleč
01.02.06,18:17
Myš nie je automaticky s notebookom, len tá na "pevno". takže ak nemá počítač určite tech. zhodnotenie.
Taška - podľa toho čo je na bločku, ak je napísane taška na notebook tak nieje čo riešiť
Paula
01.02.06,18:37
Nevravím poradcovia, že nemáte pravdu, ale je mimo oblasť môjho chápania , na základe akého princípu taška technicky zhodnocuje notebook. Ktoré technické parametre sa jeho uložením do tašky menia? :confused:
Maya1
01.02.06,19:06
Myš nie je automaticky s notebookom, len tá na "pevno". takže ak nemá počítač určite tech. zhodnotenie.
Taška - podľa toho čo je na bločku, ak je napísane taška na notebook tak nieje čo riešiť
no veď som myslela touchpad,ale dám si poradiť.
duficek
01.02.06,20:40
vidim ze je to nejednoznacne, vdaka za nazory :)