PeterSW
06.02.12,21:37
Dobry den vsetci,

slovak si zalozil firmu (pravnicka osoba) na Belize kedze tam ma rodinu a poskytuje reklamne sluzby cez internet. Teraz sa ale vratil na Slovensko zit a nechce menit sidlo firmy a otvarat S.R.O. Kedze ma odteraz trvale bydlisko a zije na Slovensku jeho prijmy budu zdanene na Slovensku comu sa vobec nebrani. Bankovy ucet ma tiez na Belize, kde prichadzaju vsetky prijmy. Na Belize si plni vsetky povinnosti a chce si ich splnit takisto aj tu.

- Forma spolocnosti a system na Belize vobec nevyzaduju zaznamy uctovnictva, dosle a vysle faktury. Musi si tento slovak kvoli zdaneniu na Slovensku viest uctovnictvo (archivovat vypis uctu, prijmy, vydavky)?

- Alebo staci ak si svoj podiel zo zisku posle na sukromny ucet na Slovensku a to zdani?

- Ak je odpoved NIE na predchadzajucu otazku: Ako bude platit dan z prijmu? Ak si musi viest uctovnictvo lebo plati dan tu, tak to robi klasicky ze po odpocitani vydavkov zaplati 20% ?

- Ked zaplati dan z prijmu a potom si posle podiel na osobny ucet plati zase 20% ?

- Ako sa prihlasi na danovom urade?

- Ak by zamestnal manazera/riaditela a realne by tam riadil firmu (firma vyzaduje minimalne zasahy riadenia) na Belize a tympadom by mal stale riadenie tam tak uz by tu nemusel platit dan z prijmu? Sidlo pravnickej firmy je stale na Belize a sidlo spolocnika (je jediny) je na Slovensku.

- Ak je odpoved NIE na predchadzajucu otazku: Potom musi zaplatit dan z podielu spolocnika ktory prisiel na Slovensky osobny ucet?


Dakujeme velmi pekne, dufam ze sa najde niekto kto bude vediet poradit.
KEJKA
07.02.12,05:58
ved píšeš, že ide o PO na Belize. On ako občan bude zdaňovať len svoje príjmy ako občana - rezidenta SR. Ked tu má TP, tak tu bude podávať DPFO z celosvetových príjmov. Teda aj z príjmov z prípadneho zamestnania na Belize - tie však bud nemá, alebo má zdanené.
takže treba otázku zúžiť na konkrétne podmienky.
AK bude tu zamestnaný, tak prizná príjmy z dvoch zdrojov.........
PeterSW
07.02.12,07:07
Dakujem.

Hovoris ze kedze na Slovensku je len FO tak bude zdanovat len prijem ktory prijme ako FO - ked prijme peniaze na svoj osobny ucet na Slovensku ako podiel zo zisku. Ako PO na Belize si plni svoje povinnosti.

To znamena ze tu nemusi viest ziadne uctovnictvo, staci ak zdani svoj prijem z toho co mu pride na osobny ucet?
KEJKA
07.02.12,15:37
ak to bude len podiel na zisku, hádam ani nemusí zdaňovať?
FO a sro sú dva odlišné samostatné právne subjekty, takže nechápem, prečo by on mal viesť nejaké účtovníctvo.
PeterSW
07.02.12,17:56
Nie preto ze riadenie firmy je na Slovensku? Neviem a neviem najst jednoznacnu odpoved v zakone ani na internete. Mozno niekto z vas bude vediet. Dakujem.
KEJKA
07.02.12,19:08
to riadenie firmy a rozhodovanie ......som čítala narýchlo v súvislosti s DPH.
PeterSW
09.02.12,21:46
Nikto sa k tomu nevie vyjadrit prosim?
Nutty
08.03.12,13:10
Tu som nasla zaujimavy clanok: http://www.triligence.com/internetove-firmy-pravne-a-danove-aspekty_sk.php


Zdanenie na úrovni spoločnosti

Po prvé, ak má zahraničná spoločnosť všetkých svojich konateľov a manažérov na Slovensku, tak v reči daní bude mať „miesto svojho skutočného vedenia“ na Slovensku (§ 2 písm. d) bod 2 ZDP), bude považovaná za daňového rezidenta a jej celosvetové príjmy, bez ohľadu na to kde ich dosiahla, budú podliehať dani z príjmov na Slovensku, a to aj keď už raz boli zdanené v inej krajine, pričom v tom prípade zvyčajne zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia umožňujú využiť vyňatie príjmov alebo započítanie daní (§ 45).