biaaa
06.02.12,20:48
Ahojte,

uz dlhsie rozmyslam nad zalozenim neziskovej organizacie, na ktoru by sa mohol obratit kazdy, kto ma dlhy a ma zaujem svoju situaciu riesit. Nejedna sa mi o ziadny zisk, ani podnikatelske aktivity-jedna sa o moj volny cas. Zil som dlhsie v zahranici a tam to funguje a je zaujimave, kolko ludom dokaze takato organizacia pomoct. Co sa tyka skusenosti, tie mam (pracoval som v tej oblasti).

Myslite si ze by ludia na slovensku takuto moznost vyuzili ? Skusil som dat do googlu /pomoc pre dlznikov/ a dostal som sa tak na reklamy inkasnych firiem... smutne.

Mate skusenosti a mali by ste zaujem pomoct inym ?


Dajte mi vediet. Dakujem.
kopretinka
06.02.12,21:44
toto počujem prvý krát.....neviem si predstaviť,ako to funguje....požičiavajú peniaze? alebo ako pomáhajú?
avalik
06.02.12,21:53
jeeej super ako veritel taku pomoc privitam, daj vediet ked zacnes, hned ti poslem mojho dlznika
pepsikova
07.02.12,00:59
Ahojte,

uz dlhsie rozmyslam nad zalozenim neziskovej organizacie, na ktoru by sa mohol obratit kazdy, kto ma dlhy a ma zaujem svoju situaciu riesit. Nejedna sa mi o ziadny zisk, ani podnikatelske aktivity-jedna sa o moj volny cas. Zil som dlhsie v zahranici a tam to funguje a je zaujimave, kolko ludom dokaze takato organizacia pomoct. Co sa tyka skusenosti, tie mam (pracoval som v tej oblasti).

Myslite si ze by ludia na slovensku takuto moznost vyuzili ? Skusil som dat do googlu /pomoc pre dlznikov/ a dostal som sa tak na reklamy inkasnych firiem... smutne.

Mate skusenosti a mali by ste zaujem pomoct inym ?


Dajte mi vediet. Dakujem...

..dosť dobre si to neviem predstaviť...akým spôsobom by si ľuďom pomáhal?..požičiaval by si peniaze len tak, od srdca a nežiadal by si okamžité poplatky a týždenné splátky-ako to robia v providente, prípadne podobných firmách?..alebo by si im požičal a dohodol sa, že napríklad po pol roku-ak si nájdu prácu, ti peniaze splatia?..alebo ako to teda funguje v zahraničí?..lebo ako súkromná banka by si sa možno aj uchytil, a keby si fakt nechcel hneď naryžovať, aj by si možno uspel...ale asi len v ružových okuliaroch..
duves
07.02.12,04:21
..

..dosť dobre si to neviem predstaviť...akým spôsobom by si ľuďom pomáhal?..požičiaval by si peniaze len tak, od srdca a nežiadal by si okamžité poplatky a týždenné splátky-ako to robia v providente, prípadne podobných firmách?..alebo by si im požičal a dohodol sa, že napríklad po pol roku-ak si nájdu prácu, ti peniaze splatia?..alebo ako to teda funguje v zahraničí?..lebo ako súkromná banka by si sa možno aj uchytil, a keby si fakt nechcel hneď naryžovať, aj by si možno uspel...ale asi len v ružových okuliaroch..
Myslim, že sa nejedna o dalšie finančné injekcie pre zufalo zadlženych. Na TV kanaly Spektrum davaju taky serial. Ide o vytvorenie programu na oddlženie. Napr. čo si pamätam jednu časť, to bola matka s dcerou, dcera jej chodila na VŠ a pani bola dosť zadlžena (obyvatelia USA). Tak jej finančna poradkyna ukazala ako jej zbytočne utekaju financie z rozpočtu, návštevy pizzerie (tam su služby velmi drahe), nakupy hlupostí a pod. Napokon ju finančná poradkyna dostala do kladneho salda v každom mesiaci.
Da sa to robiť aj tu, ale neviem si predstaviť to robiť gratis (o dalšom požičiavaní ani len spomenuť!).
arizona
07.02.12,04:54
to @ duves
takyto program bezal davnejsie aj na ceskej TV.Dlznik predlozil fin.poradcovi presny zoznam vsetkych mesacnych vydavkov. Poradca mu vedel presne poradit, co sa da vyskrtat,na com sa da usetrit.
Bolo to celkom zaujimave,ludia si casto neuvedomuju,kolko zbytocnych vydavkov mesacne sa najde.

to @biaaa
dobry napad, myslim, ze v dnesnych casoch by to urcite malo uspech. Len neviem, ci by ti stacil tvoj volny cas ;)
Napises nam nieco viac ako si to predstavujes, nech tu nehadame?
kopretinka
07.02.12,07:28
ja nepotrebujem finančného poradcu,ja si tie výdavky zbytočné viem aj sama nájsť,ale horšia vec je,že sb to nechce akceptovať...
biaaa
07.02.12,23:12
Ahojte,

Jedna sa o organizaciu ktora nebude poziciavat dalsie peniaze-a ani sa nezriaduje za ucelom nejakeho zisku. Viem ze na slovensku to znie pomerne blbo, ked ze tu chce kazdy z niecoho nieco mat-ale zase som realista a neverim ze sa v prvy mesiac fungovania poradenstva ohlasi viac ako jeden clovek - kedze my slovaci si svoje dlhy nechavame pre seba....
Chcem organizaciu ktora bude (ako ste uz uviedli - ze ste videli rozne show) zadarmo pomahat ludom v naozaj zlej situacii-a bude to robit zadarmo - dostat sa z dlhov. Ako som spominal, v EU taketo organizacie funguju, neplatia nic za dlznikov, ale snazia sa najst riesenie - komunikuju za dlznika s veritelom, vyhodnocuju prijmy a vydavky, a hlavne - financne vzdelavanie.
hubatá
08.02.12,00:44
Biaaa a z čoho to "zadarmo pomáhanie" budeš financovať?
srska
08.02.12,01:16
z 2% zaplatenej dane:D
Indeed
08.02.12,03:35
Myslim, že sa nejedna o dalšie finančné injekcie pre zufalo zadlženych. Na TV kanaly Spektrum davaju taky serial. Ide o vytvorenie programu na oddlženie. Napr. čo si pamätam jednu časť, to bola matka s dcerou, dcera jej chodila na VŠ a pani bola dosť zadlžena (obyvatelia USA). Tak jej finančna poradkyna ukazala ako jej zbytočne utekaju financie z rozpočtu, návštevy pizzerie (tam su služby velmi drahe), nakupy hlupostí a pod. Napokon ju finančná poradkyna dostala do kladneho salda v každom mesiaci.
Da sa to robiť aj tu, ale neviem si predstaviť to robiť gratis (o dalšom požičiavaní ani len spomenuť!).

Silno o tom pochybujem,

vzhľadom na to,že zakomplexovaní slovenskí občania nikdy nepovedia cudziemu človeku o výške svojich príjmov a o svojich vydavkoch.
Indeed
08.02.12,03:41
[QUOTE=biaaa;1971394]Ahojte,

uz dlhsie rozmyslam nad zalozenim neziskovej organizacie, na ktoru by sa mohol obratit kazdy, kto ma dlhy a ma zaujem svoju situaciu riesit. Nejedna sa mi o ziadny zisk, ani podnikatelske aktivity-jedna sa o moj volny cas. Zil som dlhsie v zahranici a tam to funguje a je zaujimave, kolko ludom dokaze takato organizacia pomoct. Co sa tyka skusenosti, tie mam (pracoval som v tej oblasti).

Myslite si ze by ludia na slovensku takuto moznost vyuzili ? Skusil som dat do googlu /pomoc pre dlznikov/ a dostal som sa tak na reklamy inkasnych firiem... smutne.

Samozrejme, na Slovensku nie je záujem niekomu pomáhať, ale vyryžovať zo všetkého, čo sa dá,

hoci aj z ľudskej hlúposti a nešťastia.

Niektorí s tým nemajú žiadne škrupule. Dokonca boli prípady ked boli dotyčnému občanovi umyselne zatajené jeho fiktívne dlžoby

so zámerom po niekoĺkých rokoch, až nabehnú riadné penále, uvaliť na neho exekuciu.

TV relacia lampáreň je plná takýchto smutných prípadov.
marleau
08.02.12,05:38
Myslim, že sa nejedna o dalšie finančné injekcie pre zufalo zadlženych. Na TV kanaly Spektrum davaju taky serial. Ide o vytvorenie programu na oddlženie. Napr. čo si pamätam jednu časť, to bola matka s dcerou, dcera jej chodila na VŠ a pani bola dosť zadlžena (obyvatelia USA). Tak jej finančna poradkyna ukazala ako jej zbytočne utekaju financie z rozpočtu, návštevy pizzerie (tam su služby velmi drahe), nakupy hlupostí a pod. Napokon ju finančná poradkyna dostala do kladneho salda v každom mesiaci.
Da sa to robiť aj tu, ale neviem si predstaviť to robiť gratis (o dalšom požičiavaní ani len spomenuť!).
Súhlasím,no obávam sa,že u slovenského klienta nebude toľko položiek,ktoré by sa dali škrtať.Zadĺženosť Američana je značne sposobená životným štýlom,zadĺženosť Slováka nízkym príjmom.Pre zadĺženého Slováka najviac pomože prísun peňazí alebo zabezpečenie (lepšej) práce.
Indeed
08.02.12,06:11
Súhlasím,Pre zadĺženého Slováka najviac pomože prísun peňazí alebo zabezpečenie (lepšej) práce.

A je tu recept na ohromujuci volebný úspech !

Ak by sa našla takáto strana,ktorá by toto garantovala tak ma zisk vo voĺbách najmenej 60 %.
ucetni_fantozzi
08.02.12,06:35
A je tu recept na ohromujuci volebný úspech !

Ak by sa našla takáto strana,ktorá by toto garantovala tak ma zisk vo voĺbách najmenej 60 %.

vsak uz taka je - a ma nieco pod 50 :-D
Indeed
08.02.12,06:44
vsak uz taka je - a ma nieco pod 50 :-D

Ja som napisal : .."strana, ktorá by GARANTOVALA..."

nie sľubovala ,

to je veľký rozdiel.
ucetni_fantozzi
08.02.12,06:49
ano pravda, sorry... :-)
biaaa
12.02.12,18:45
Biaaa a z čoho to "zadarmo pomáhanie" budeš financovať?

No ved o to prave ide, jednoducho by sa museli pridat ludia, ktori by mali zatial zaujem pomahat dobrovolne. V druhom rade samozrejme aj spominane 2%, v tretom rade mozno sponzori... neviem.

Je pravda ze si uvedomujem ze na slovensku je este asi stale trosku ina kultura, kde kazdy taji svoje dlhy... pripadne ma problem hovorit o svojej financnej situacii, cim sa casto dostava este do vacsich problemov...

V kazdom pripade, vdaka za nazory...
Ice dive
12.02.12,19:16
v nemecku majú o tomto xy relácií, kde príde finančný poradca, a vysvetlí rodinke, že nempotrebujú sa stravovať vo fast foodoch, že dá sa chutne a zdravo navariť aj z potravín z lidla (čo sú v DE potraviny chudobných), zruší predplatné na noviny a časopisy ako aj mesačné platby za káblovú telku, prípadne ukáže elektrickú predlžovačku s vypínačom šťavy, aby spotrebiče neboli v stand by režime...

na slovensku sa do delikvencie dostávajú spravidla ľudia pri spotrebných úveroch kedy nakupujú spotrebný tovar... úvery na bývanie resp. hypotéky sa nesplácajú až keď ľudia prídu o prácu... zaujímalo by ma, ako by si to chcel riešiť ty... častokrát ľudia žijú od výplaty k výplate a nie sú tu ešte možnosti dostať sa k lacným potravinám ako odporúčajú DE poradcovia... (ale už sa pripravujú potraviny pre chudobných...)

akurát včera bolo v správach, že banková ombudsmanka Černá riešila za 5 rokov pôsobenia 5666 prípadov... čo je 4,3 prípadu za deň....
marleau
12.02.12,19:24
Potraviny pre chudobných sú všetky tie,čo sú teraz v obchodoch.Aspoň teda kvalitou.
jamboree
08.10.12,06:47
Táto téma ma zaujíma, dlhsie nad niecim podobnym rozmyslam aj ja. Bol by som velmi rad, keby ste sa mi ozvali, prípadne mi na Vás zaslali kontakt. Mozete mi tiez napisat na jamboree710@gmail.com. Juraj
martin33AA
09.10.12,11:14
Ano aj ja nad tým som uvažoval a mohlo by to nejako fungovať aj na báze "n.o."
da sa nad tým solidne zamysliet určite keby sme dali hlavy do kopy aj z "jamboree" dačo by z toho vyšlo