mssp
06.02.12,21:51
Potrebujem radu :( môj bývalý priateľ bol ešte pred mesiacom živnostník, jeho plat sa pohyboval od 1500e do 2000e mesačne. Chcem si dať zvýšiť výživné, ale neviem ako mu dokazať aký má príjem :( alebo ako zistiť pre koho alebo kde presne pracoval, viem len že robil stavbarske prace v BA. Pravidelne si otvara a pozastavuje živnosť, teraz viem že stale tam pracuje ale na čierno ako mu to dokazať ked neviem kde pracuje?? ako to zistiť???
tictac7
06.02.12,21:07
...čierne peniaze mu nedokážeš, ostatné na základe DP...
Michal-L1
06.02.12,21:46
sociálka - evidencia
bubkoch
07.02.12,05:25
vyzivne mozno zmenit/zvýšit len ak su na to relevantne dovody, t.j. ak sa zmenili pomery od poslednej upravy vyzivneho ... len to ze ty chces viac nestačí ... ked mal taky plat/príjem (po zohladneni inflacie) aj pri poslednej uprave vyzivneho, tak ziadna zmena pomerov u neho nenastala ... samozrejme mohla nastat zmena u teba, ale o tej ako o dovode na zvysenie nepises :)

Zakon o rodine

§ 78

(1) Dohody a súdne rozhodnutia o výživnom možno zmeniť, ak sa zmenia pomery. Okrem výživného pre maloleté dieťa je zmena alebo zrušenie výživného možné len na návrh.

(3) Pri zmene pomerov sa vždy prihliadne na vývoj životných nákladov.
mssp
07.02.12,20:40
no jemu sa pomery znenili z 350e socialky ma plat 1700e cca, ja som na predlženom rodičovskom kôli vážnej chorobe synčeka neviem ísť pracovať, ale ten nieje bývaleho a dcérka v septembri nastupila do školy do prvej triedy takže tie pomery sa pomenili až až na oboch stranach. A výživné chcem zvýšiť len preto že (ked viem že má peniažky na rozhadzovanie napr. alkohol, automaty aj s terajšou manželkou) si myslím že sa malej zídu aj na dalšie študium, nie su pre moju potrebu a pri jeho životnom štýle dcerka zdedi akurat dlhy :( :( :(
mssp
07.02.12,20:42
na základe DP je to zbytočné ked ho má aj tak nulove alebo take ako chce on :(