luxury
07.02.12,06:36
Dobry den (ahojte)

Som tu novy, ale to asi kazdemu bude hned jasne. Mal by som na vas otazocku ohladom velkoobchodu. Zacnem od korena! Zacal som podnikat len nedavno. A to ako rucna autoumyvarka (aj mobilna) a lestenie lakov. To len na ozrejmenie. Ale trocha som sa zamotal aj do obchodu. Mam dohodnute vyhradne zastupenie pre nejake znacky. Nejedna sa mi jak mam spolupracovat. Ale jedna sa mi ako to mam fakturovat malobchodom. Alebo v tom rozdiel neni? A dalsia vec musim byt platcom DPH alebo len po presiahnuti? Dakujem za odpovede.
tictac7
07.02.12,05:44
...v prvom rade by si mal mať živnostenské oprávnenie na nákup a predaj (to asi máš)
- tovar kúpiš
- tovar predáš - v hotovosti, na faktúru....to je jedno, aj je jedno, či je to konečný spotrebiteľ alebo ďalší obchod
- platcom DPH sa stávaš po dosiahnutí zákonom stanoveného obratu, ale....nakoľko budeš "medzičlánok" vidím tu malý problém v tom, že pokiaľ Tvoj odberateľ bude platca DPH asi nebude mať veľmi záujem na spolupráci....dá sa aj dobrovoľne registrovať na platcu DPH, ale to je v súčasnosti beh na dlhé trate a pravdupovediac za posledný rok som nepočula o úspešnom kandidátovi....
blavaciko
07.02.12,08:14
a skontroluj si v zmluve ci mas naozaj vyhradne zastupenie, v ramci EU neexistuje
luxury
07.02.12,08:28
Moji odberatelia resp. 90 % odberatelov neodvadza DPH. Uvidime časom aky bude odbyt na tovar a mozno sa to zmení.
Ano zmluvne mam ze bude pre SK trh jediny distributor tychto produktov. Ci si ich niekto kupi niekde inde (v zahranici) tak to ja nemam ako ovplivnit. Nie su to produkty ktore okamzite vo velkom mnozstve prerazia na trh ale postupom casu by som chcel mat aspon par stalich odberatelov.
A este ma zaujima, dodavatel mi poslal cennik bez DPH, (v anglicku by malo byt 20 %) co stoho pre mna vyplíva?

Dakujem za predosle rady
tictac7
07.02.12,08:39
Moji odberatelia resp. 90 % odberatelov neodvadza DPH. Uvidime časom aky bude odbyt na tovar a mozno sa to zmení.
Ano zmluvne mam ze bude pre SK trh jediny distributor tychto produktov. Ci si ich niekto kupi niekde inde (v zahranici) tak to ja nemam ako ovplivnit. Nie su to produkty ktore okamzite vo velkom mnozstve prerazia na trh ale postupom casu by som chcel mat aspon par stalich odberatelov.
A este ma zaujima, dodavatel mi poslal cennik bez DPH, (v anglicku by malo byt 20 %) co stoho pre mna vyplíva?

Dakujem za predosle rady

...že Tvoja nákupná cena bude vyššia o anglickú DPH...
luxury
07.02.12,08:40
Aha takze jednoducho si mam ktomu priratat tych 20 %