ivancovie
07.02.12,09:13
moj manzel ja invalidny na 75percent jasom na urade prace a som invalidna na 45percent syn studuje na vysokej skole mame narok na danovy bonus
tictac7
07.02.12,08:17
...pokiaľ ani jeden z vás nemá príjem zo závislej činnosti alebo zo živnosti, tak nie...
...už z názvu je zrejmé, že sa jedná o niečo v súvislosti s daňami...to len tak na okraj...a pokiaľ nemáte príjem, ktorý sa zdaňuje....
...máte však nárok na rodinný príspevok na dieťa...teda ak sú splnené aj ďalšie podmienky (vek, denné štúdium)
Xanti
07.02.12,08:18
Nárok na danový bonus nemáte,
ale Tvoj manžel môže požiadať o príplatok vo výške 10,31 eur na jedno dieťa.
Viac info aj tlačivá nájdeš tu http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/statne-socialne-davky/pridavok-na-dieta.html?page_id=1187
ivancovie
08.02.12,12:38
bola som dnes na socialke a tam mi povedali ze narok na priplatok k pridavku v sume 10,31eur mesacne nemam
veronikasad
08.02.12,12:41
bola som dnes na socialke a tam mi povedali ze narok na priplatok k pridavku v sume 10,31eur mesacne nemam
dôvod ? Kolko rokov má syn ? Neprekročil štandartnú dlžku štúdia ? Poberáte naň prídavok na dieťa ?
Xanti
08.02.12,12:41
Kde na sociálke si bola? Toto vypláca úrad práce. Tak kde si sa bola pýtať. A ja som Ti písala, aby tvoj manžel požiadal kedže má plný ID.
Katy a R
08.02.12,13:02
Gabi - nemusia obidvaja mať dôchodok (resp nad 70%) :confused:
"Splnenie podmienok nároku na príplatok k prídavku sa sleduje u oprávnenej osoby a súčasne aj u ďalšej fyzickej osoby, ktorá si môže uplatniť daňový bonus, t. j. u druhého rodiča, druhého náhradného rodiča alebo u manžela rodiča, ktorý nie je rodičom nezaopatreného dieťaťa,ak žijú s nezaopatreným dieťaťom v domácnosti."
ivancovie
08.02.12,13:14
syn je student vysokej skoly ma 24rokov astuduje na masarikovej univerzite v brne vraj ja ties musim mat nad 70 percent inval dochodok
Xanti
08.02.12,13:18
Kua tak to poteší,
... fakt neskutočné čo sa týka toho príspevku. Ani nemám slov.
ivancovie
08.02.12,13:26
sme v hmotnej nudzi a ze vraj nema narok ani na soc. stipendijum lebo je zahranicny student
veronikasad
08.02.12,14:03
Gabi - nemusia obidvaja mať dôchodok (resp nad 70%) :confused:
"Splnenie podmienok nároku na príplatok k prídavku sa sleduje u oprávnenej osoby a súčasne aj u ďalšej fyzickej osoby, ktorá si môže uplatniť daňový bonus, t. j. u druhého rodiča, druhého náhradného rodiča alebo u manžela rodiča, ktorý nie je rodičom nezaopatreného dieťaťa,ak žijú s nezaopatreným dieťaťom v domácnosti."
Katy, ale v tomto prípade druhá osoba nesplňa podmienky pre DB, ani invaliditu nad 70 % - tak nárok na príplatok k PnD nevzniká.
Katy a R
08.02.12,17:24
veronika - dala som tam otáznik !;) a citáciu..