ferri.222
07.02.12,09:38
Dobry den.Potrebujem kupnopredajnu zmluvu pre banku lebo chcem brat hypoteku na kupu domu tak si vyziadali kupnopredajnu zmluvu.Na internete som nasiel vzor zmluvy ale je to na 3,4 strany a rozne paragramy a zakony a dodatky,neni nejaka jednoduchsia verzia lebo taku s paragrafmi a zakonami to by my mal spracovat notar nie?ci?lebo v banke chcu iba zmluvu a ked budem mat iste ze my schvalia hypoteku tak az vtedy budu potrebovat zmluvu overenu notarom.
tictac7
07.02.12,08:43
...zmluva bez paragrafov a zákonov nie je zmluva...a už vôbec nie pre banku....
bubkoch
07.02.12,08:44
no feri, ty si to predstavujes velmi jednoducho ... to nie je ako kupovat maso v tesku ...
postup pri vybavovani hypoteky zavisi od toho aku nehnutelnost chces zalozit, či kupovanu alebo inú ... ale tie postupy sa ti isto v banke pokusali vysvetlit len si nedaval pozor alebo si tomu neprikladal dolezitost ... tak sa tam vrat a skus znova ... a hlavne sa pytaj
ferri.222
07.02.12,09:16
Tak mne tam iba povedali ze potrebuju kupnopredajnu zmluvu,zeby nieco mali ze aku nehnutelnost kupujem,tak mam dat zmluvu vypracovat notarovi?
tictac7
07.02.12,09:19
Tak mne tam iba povedali ze potrebuju kupnopredajnu zmluvu,zeby nieco mali ze aku nehnutelnost kupujem,tak mam dat zmluvu vypracovat notarovi?

...nemusíš, stiahni si nejakú z netu....a veď aj ten predávajúci by mal mať na tom záujem, aby bola dobrá, tak dajte hlavy dokopy....
Xanti
07.02.12,09:22
Ferri,
chod radšej do banky a rob si poznámky aby si vedel čo ti treba. Banka nechce od teba nejakú predkupnu zmluvu? Lebo je divné to čo píšeš.
Predsa banka vie dať príslub na úver už len na základe príjmu. A nežiadajú vopred zmluvy. V akej banke si bol? Skús byť presnejší čo ti tam povedali.
ferri.222
07.02.12,10:33
Bol som v slovenskej sporitelni.Ja inak chcem uver na rekonstrukciu domu po rodicoch,ale v banke my odporucili aby som dom radsej od rodicou kupil a nemusim dokladovat faktury a atd.Dali my papiere na prijem a povedala ze budu potrebovat aj kupnopredajnu zmluvu a som sa pytal ze ci ju potrebuju uz overenu notarom.Povedala ze nie zeby som zbytocne neplatil notar keby nahodou my neschvalili uver,tak ze mam dat kupnopredajnu zmluvu neoverenu notarom a ked my schavalia uver ze uz to bude iste tak potom ze sa to overi u notara a tak budu peniaze mne poukazane (resp.rodicom kedze od nich to kupujem).Preto my bolo divne ze ja mam spravit kupnopredajnu zmluvu a az tak k notarovi pojdeme.Preto som sa pytal ze ci mozem podla vzoru vyplnit kupnopredajnu zmluvu aj ja?
Xanti
07.02.12,10:38
Bol som v slovenskej sporitelni.Ja inak chcem uver na rekonstrukciu domu po rodicoch,ale v banke my odporucili aby som dom radsej od rodicou kupil a nemusim dokladovat faktury a atd.No je to jednoduhšie, takto. A v inej banke si nebol? Ako zo SLSP by som ja osobne nechcela nič.
SKús obehať aj iné banky, že čo tam budú požadovať. Ja ked som vybavovala hypo, tak som obehala banky a len na základe príjmu a odhadovanej hodnoty nehnuteľnosti mi povedali, či dajú abo nedajú úver a v akej výške a za aký úrok.
Dali my papiere na prijem a povedala ze budu potrebovat aj kupnopredajnu zmluvu a som sa pytal ze ci ju potrebuju uz overenu notarom.Povedala ze nie zeby som zbytocne neplatil notar keby nahodou my neschvalili uver,tak ze mam dat kupnopredajnu zmluvu neoverenu notarom a ked my schavalia uver ze uz to bude iste tak potom ze sa to overi u notara a tak budu peniaze mne poukazane (resp.rodicom kedze od nich to kupujem).Preto my bolo divne ze ja mam spravit kupnopredajnu zmluvu a az tak k notarovi pojdeme.Preto som sa pytal ze ci mozem podla vzoru vyplnit kupnopredajnu zmluvu aj ja?Môžeš si aj ty spraviť kúpnu zmluvu, len treba dodrdžať všetky náležitosti čo tam mám mať. Skús sa opýtať aj v inej banke, či ti nedajú lepšie podmienky.
ferri.222
07.02.12,10:41
Tak aj mne na zaklade prijmu a hodnoty najetku povedali ci my daju uver.a ked som bol v otp a uvb my povedali to iste ze potrebuju kupnopredajnu zmluvu.tak ja mam obehane aj ine banky a slsp maju najlepsi urok sice nie o vela ale je nizsi.A ake su tie nalezitosti ktore by som mal dodrzat?
Xanti
07.02.12,10:43
No ak si stiahneš vzory z netu http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/obcianske-a-ludske-prava/obciansky-zakonnik/kupna-zmluva-na-dom/ , tak sa snaž mať čo najnovší vzor. A nevyhadzovať §§ ako si chcel v prvom príspevku.
ferri.222
07.02.12,10:46
tak odtial mam stiahnute 2 vzory a nechcel som nic vyhadzovat iba som sa pytal ze ci nejde spravit nejaka jednoduchsia zmluva ako je ta co som stiahol co ma 3-4 strany.
Xanti
07.02.12,10:48
Nie nedá sa spraviť jednoduhšia ...
slnenko
23.02.12,18:27
Dobrý večer poraďáci,
potrebovala by som vzor Kupnopredajnej zmluvy na predaj lešenia živnostníkovi-FO vo výške 300 €. Ďalej sa chcem spýtať do akej výšky možno uplatniť výdavok v jednoduchom účtovníctve - VOZD???? v celkovej sume 300 €??týka sa to roku 2011.
Ďakujem za info.