Mariana001
07.02.12,12:26
Ahojte, prosim vas v akej odpisovej skupine je osobny automobil? A urobila som spravne ak som ho dala na 029 ostatny dlhodoby majetok, odpis casovy leasing 36 mesiacov? Pretoze auto je brane na leasing na splatky 36mesiacov.Mam Alfu a tam mi ponuklo taku moznost. A este jedna otazka: ktorym dnom mozem zaradit auto do podnikania a nasl.ho zacat odpisovat,resp.musim? A zaplatena dan sa uctuje do VoZD alebo do VnZD. Prosim o radu. Dakujem
Tweety
07.02.12,11:29
Ahojte, prosim vas v akej odpisovej skupine je osobny automobil? A urobila som spravne ak som ho dala na 029 ostatny dlhodoby majetok, odpis casovy leasing 36 mesiacov? Pretoze auto je brane na leasing na splatky 36mesiacov.Mam Alfu a tam mi ponuklo taku moznost. A este jedna otazka: ktorym dnom mozem zaradit auto do podnikania a nasl.ho zacat odpisovat,resp.musim? A zaplatena dan sa uctuje do VoZD alebo do VnZD. Prosim o radu. DakujemMV zaradíme do 1 OS.
A na tie otázky tu máš opovedí habadej. Dosť podstatnú vec si neuviedla, či ide o platiteľa dph. Stačí len trošku hľadať, nie nečinne čakať na už zodpovedané otázky.